Zaproszenie na wycieczkę do browaru we Frankfurcie nad Odrą

Logo Historischer Verein zu Frankfurt (Oder)

Towarzystwo Historyczne we Frankfurcie nad Odrą zaprasza serdecznie na wspólne zwiedzanie miejscowego browaru, które odbędzie się 30 września b.r. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zgłoszenia udziału można nadsyłać jeszcze tylko przez 2 tygodnie.

Pomysłodawcą wycieczki, która stanowić będzie pierwsze otwarte spotkanie członków stowarzyszenia po przerwie wakacyjnej, jest Ralf Loock – członek Historischer Verein e.V., a na co dzień dziennikarz frankfurckiej gazety „Märkische Oderzeitung”.

Początek tego spotkania zaplanowany został na wtorek 30 września o godz. 18 przed siedzibą browaru przy Lebuser Chaussee 3 w północnej części miasta.

Po przejściu przez zakład pod opieką przedstawiciela firmy głos zabierze specjalista Fritz Grzonka, który opowie o zawirowanej historii browarnictwa w regionie Frankfurtu nad Odrą i Słubic. Po wykładzie odbędzie się jeszcze dyskusja, która potrwa do godz. 21.

W razie potrzeby przewidziano tłumaczenie na język polski, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zgłoszenia można nadsyłać do 2 września na adres: roland_semik@yahoo.de Serdecznie zapraszamy, udział bezpłatny!

W imieniu Towarzystwa Historycznego
Roland Semik

Vollständiger Text/ cały tekst: http://powiatslubicki.pl/index.php?id=18&tx_ttnews[tt_news]=...
Veröffentlichung/ data publikacji: 18.08.2014