Stowarzyszenie Muzyczne "BEL CANTO Ueckermünde" zaprasza

od lewej Andreas Franz, dr Ilse Sarecka, Heidi Michaelis, Dieter Ladwig, dr Ance Bieber, dr Sylwia Burnicka-Kalischewska, Romuald Kalischewski, Gerd Walther.JPG

Stowarzyszenie Muzyczne „BEL CANTO Ueckermünde“ zaprasza

Wraz z początkiem lata tego roku (2014) kilka osób zainteresowanych kulturą spotkało się, by porozmawiać o możliwościach propagowania muzyki klasycznej w regionie Uecker-Randow.
Dyskutowano o toku postępowania i ostatecznie 25.06.2014 r. w Hotelu „Am Markt" w Ueckermünde powołano do życia Stowarzyszenie Muzyczne „Bel Canto Ueckermünde".

Co właściwie oznacza termin „Bel Canto“? Dosłowne tłumaczenie z języka włoskiego prowadzi nas do "pięknego śpiewu". „Belcanto“ oznacza także szczególną wirtuozowską technikę śpiewu solowego, dzięki której śpiewak może zaprezentować możliwości głosowe w bardzo długich frazach legatowych na przemian z efektownymi koloraturami.

Celem działalności Stowarzyszenia "Bel Canto Ueckermünde" jest w pierwszej linii uświadamianie oraz pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego oraz rozszerzanie zainteresowania w tym temacie. Jednocześnie chodzi o podkreślenie znaczenia i wspieranie kolejnych edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, na który pragniemy zwrócić uwagę szerszej publiczności.

Na Przewodniczącą Stowarzyszenia "Bel Canto Ueckermünde" została wybrana pani dr Sylwia Burnicka-Kalischewska,
na Pierwszego Zastępcę Gerd Walter,
na Drugiego Zastępcę pani dr Ance Bieber, na Skarbnika pan Dieter Ladwig.
Pozostałymi współzałożycielami Stowarzyszenia "Bel Canto Ueckermünde" są
pani Heidi Michaelis, pani dr Ilse Sarecka, pan Andreas Franz
i pan Romuald Kalischewski.

Promowanie i kształcenie młodych utalentowanych śpiewaków i śpiewaczek stało się
w Ueckermünde już dobrą tradycją, która młodym muzykom zapewnia różnorodne możliwości rozwoju. Tradycja ta służy także podniesieniu poziomu kulturalnego naszego regionu oraz stworzeniu wielu osobom okazji nieskrępowanego kontaktu z muzyką klasyczną.

Kulminacją wszelkich starań koneserów muzyki i talentów wokalnych jest udział w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, który dotyczas odbywał się każdego roku, a teraz będzie przeprowadzany co dwa lata.

Konkurs organizowany jest dla uczczenia pamięci Giulio Perottiego, światowej sławy śpiewaka operowego, syna Miasta Ueckermünde, urodzonego pod nazwiskiem Julius Prott. Kolejna edycja konkursu planowana jest od 24.10. 2015 do 30.10.2015.

W ramach przygotowań do tego wydarzenia kulturalnego, nowopowstałe Stowarzyszenie Muzyczne „BEL CANTO Ueckermünde“ jeszcze w tym roku zaprasza na dwa koncerty. Mają one wesprzeć IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Giulio Perottiego w Ueckermünde i odbędą się w sobotę 15.11.2014 r. o godz. 18:00 w Sali Ratuszowej Bürgersaal oraz w środę 10. 12. 2014 r. o godz. 18:00 w Auli Szkoły Regionalnej (Regionalen Schule).

W pierwszym koncercie przyszli uczestnicy konkursu, jak również dwie osoby z jury będą najpiękniejszymi ariami i pieśniami z repertuaru światowego "stroić się" na konkurs. W drugim koncercie "następcy Perottiego" zaproponują słuchaczom bożonarodzeniowe muzykowanie.
Bilety w przedsprzedaży od 15 października, w cenie 10,- euro, ulgowe 8,- euro są do nabycia w Musikladen „Musikmuschel“ w Ueckermünde.
Serdecznie zapraszamy!
W imieniu Stowarzyszenia „Bel Canto Ueckermünde“

dr Ilse Sarecka

Vollständiger Text/ cały tekst:
Veröffentlichung/ data publikacji: 28.09.2014