Pracowite wakacje wokalistów Szczecińskiej Akademii Sztuki

DSC_0684.JPG

Właśnie trwa sesja egzaminacyjna w Akademii Sztuki w Szczecinie. Studenci cieszą się na zbliżające się wakacje, jednak nie wszystkim dane będzie nic nie robić.
Już 12 lipca 2015 o godz. 15:00 wokaliści wezmą udział w Koncercie Letnim (Sommerkonzert) w Brüssow, na który zapraszają ich ponownie Stowarzyszenie Organowe Św. Zofii (St. Sophien Orgelverein Brüssow) oraz państwo Kaspar i Asta von Oppen, wieloletni przewodniczący Fundacji im. Yehudi Menuhina w Berlinie. Koncert odbędzie się właśnie w majątku państwa von Oppen w Menkin-Brüssow. Studenci mają przed sobą bardzo pracowity okres, ponieważ na ten koncert przygotowywane są nie tylko utwory solowe, ale i duety oraz tercety ze znanych oper, operetek i musicali, jak „Czarodziejski flet”, „New York, New York”, „Opowieści Hoffmanna” i innych.
Dokładnie dwa miesiące później, 12 września 2015 o godz. 15:30 w kościele w Trampe odbędzie się uroczysty koncert uświetniający zakończenie tegorocznych zbiorów śliwek (Pflaumenfest).
W koncertach wezmą udział studenci Akademii Sztuki: Eliza Nowakowska, Agata Porczak, Aleksandra Wojtachnia, Wanda Wojciechowska, Alicja Urbanowicz oraz wykładowca śpiewu solowego AS dr Sylwia Burnicka – Kalischewska, studentka londyńskiej Akademii Muzyczno-Teatralnej Friederike Bieber oraz uczeń Szkoły Muzycznej w Ueckermünde Alexander Kalischewski. Artystom będą towarzyszyć przy fortepianie mgr Karolina Stańczyk oraz mgr Romuald Kalischewski. Na koncerty wstęp jest wolny.

Vollständiger Text/ cały tekst: http://www.akedemiasztuki.eu
Veröffentlichung/ data publikacji: 10.06.2015