Janina Ochojska: Nie patrzmy na siebie przez pryzmat hejterów

Jednak Polska Akcja Humanitarna istnieje właśnie dzięki solidarności i zaangażowaniu wielu Polaków. Ostatnio na pomoc dla Nepalu zebraliśmy ponad 3 mln zł.

Z problemem przyjęcia uchodźców też nie jest tak źle. Do naszej Fundacji dzwonią dziesiątki ludzi, deklarując chęć przyjęcia rodziny uchodźczej, mimo że PAH nie zajmuje się sprowadzaniem uchodźców do Polski. Wiem o wielu oddolnych inicjatywach, których celem jest zebranie środków i sfinansowanie pobytu rodziny uchodźczej. Obawa przed przyjęciem zbyt dużej liczby uchodźców jest raczej po stronie rządu polskiego, który w osobie pani premier walczy o nie więcej niż 2 tys. uchodźców, które Polska miałaby przyjąć.

Myślę, że jest to wstyd dla wielu z nas. Czujemy, że stać nas na więcej. Być może, gdyby nie zbliżające się wybory i obawa rządzących, że negatywnie wpłynie to na słupki wyborcze, to sądzę, że pani premier ufniej patrzyłaby na możliwości naszego kraju. Przecież, gdyby każda parafia czy gmina przyjęła tylko jedną rodzinę, to moglibyśmy przyjąć ich ponad 40 tysięcy. Po apelu papieża Franciszka nie sądzę, żeby któraś odmówiła.

Vollständiger Text/ cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,18723340,janina-ochojska-nie-patr...
Veröffentlichung/ data publikacji: 07.09.2015