Recital wokalny dr hab. Sylwii Burnickiej – Kalischewskiej w Brüssow

Sylwia Burnicka - Kalischewska Foto Sören Eberbach1.jpg

Na zaproszenie Stowarzyszenia Organowego św. Zofii w Brüssow (St. Sophien Orgelverein Brüssow) w drugą niedzielę adwentową, 9 grudnia br. recital wokalny wykonała prof. nadzw. Akademii Sztuki w Szczecinie dr hab. Sylwia Burnicka – Kalischewska. Sopranistce towarzyszył przy fortepianie Romuald Kalischewski. Koncert odbył się w majątku państwa Kaspara i Asty von Oppen, a przypomnieć należy, iż na tej kameralnej scenie koncertowej od dawna regularnie goszczą szczecińscy muzycy.
W programie koncertu znalazły się utwory bożonarodzeniowe z całego świata, m.in. „Joy to the World” Georga Friedricha Händla, „Adeste fideles” Johna Wade, w tym znane polskie kolędy, jak „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna”, „Przybieżeli do Betlejem”, czy „Bóg się rodzi” oraz mniej znane utwory, np. z opery „Das Nachtlager von Granada” Conradina Kreutzera i z operetki „Der fidele Bauer” Leo Falla.
Zachwycona publiczność długo oklaskiwała artystów po każdym utworze, a szczególnie na zakończenie, czego efektem było zaproszenie do udziału w kolejnych koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Organowe św. Zofii w Brüssow.

Fot. Sören Eberbach

Vollständiger Text/ cały tekst:
Veröffentlichung/ data publikacji: 09.12.2018