Nadodrzański Oddział SG rozszerza zasięg działania

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej (NoOSG) w Krośnie Odrzańskim (Lubuskie) z początkiem 2010 roku przejmie obowiązki Pomorskiego Oddziału SG w Szczecinie - poinformowała rzeczniczka Komendanta oddziału nadodrzańskiego Anna Galon.

Zapewniła, że w związku z kolejnym etapem reformy służb granicznych nie są planowane zwolnienia funkcjonariuszy.

- Przejmiemy obowiązki likwidowanego oddziału wraz z pełnym jego stanem osobowym. Łącznie w naszym oddziale będzie zatrudnionych 1788 funkcjonariuszy i 436 pracowników cywilnych - dodała Galon.

Od 1 stycznia 2010 roku NoOSG będzie realizował zadania w oparciu o 10 placówek Straży Granicznej, w tym na trzech lotniskach międzynarodowych. Łącznie będzie ochraniał ponad 500 km granicy państwowej i obejmował swym działaniem wiele powiatów wewnątrz kraju.

Pogranicznicy z tego oddziału będą pełnić służbę na całym odcinku granicy z Niemcami oraz 69-km odcinku granicy z Czechami.

W ciągu najbliższych dwóch lat przewidziane jest zniesienie Placówki Straży Granicznej w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) i utworzenie grupy zamiejscowej w Gorzowie Wlkp. oraz utworzenie Placówki Straży Granicznej w Pile (woj. wielkopolskie).

Vollständiger Text/ cały tekst: http://www.kurier.szczecin.pl/Art.aspx?a=31506
Veröffentlichung/ data publikacji: 28.12.2009