Wojciech Karpieszuk

Pajace wyśmiały narodowców. "Wszystkich nas nie spalicie"

Były flagi Polski i tęczowe, byli "prawdziwi chrześcijanie", "młodzież jakakolwiek, byle nie wszechpolska" i antynacjonalistyczni pajace. "Wszystkich nas nie spalicie" - pod takim hasłem kilka tysięcy osób przemaszerowało w piątek w demonstracji przeciwko terrorowi Marszu Niepodległości.
Zuzanna Flisowska: - Jestem zbulwersowana agresją, która wylewa się na ulice 11 listopada. Ci ludzie na wyłączność biorą Polskę. Powinniśmy temu powiedzieć: "stop".

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.11.2013

Bitwa o niepodległość

Wiec Kolorowej Niepodległej nie pozwolił narodowcom przejść przez centrum stolicy. Jednak grupy kiboli zaatakowały policję, która oddzielała ich od przeciwników Marszu Niepodległości. Wszczynali bijatyki, rzucali brukiem, niszczyli auta. Marsz Niepodległości organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny miał wyruszyć z pl. Konstytucji o godz. 15.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.11.2011

Jaki patriotyzm ci odpowiada?

Blokada Marszu Niepodległości to jasny wyraz naszej niezgody na wizję patriotyzmu ONR i Młodzieży Wszechpolskiej, wizję Polski nietolerancyjnej, zamkniętej - mówi Joanna Tokarz-Haertig (socjolożka, koordynatorka klubów "Krytyki Politycznej").

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.11.2011

Nowy marsz i blokada na 11 listopada

Od roku protest przeciwko marszowi przestał być protestem kilkuset osób, tak jak marsz ONR-u przestał być marszem ONR-u. Oba środowiska się rozrosły i oba się mobilizują. W tym roku organizatorzy marszu - ONR i Młodzież Wszechpolska - ukrywają się pod nazwą stowarzyszenie Marsz Niepodległości (jest w trakcie rejestracji).
Przekonują, że na ich manifestacji nie będzie żadnych haseł i emblematów antysemickich ani nawiązujących do faszyzmu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.10.2011

Zabawa tylko dla białych

"Dziś wejście tylko na zaproszenie" - słyszą Afrykanie w jednym z warszawskich klubów nocnych. Ale za chwilę bez zaproszeń wchodzą tam Polacy. W sobotnią noc sprawdzamy jeszcze inne kluby. W tym samym czasie takie same prowokacje odbywają się w 14 innych europejskich miastach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.03.2011

Wygwizdaliśmy ich

W Warszawie prawie dwa tysiące narodowców stanęło naprzeciw trzech tysięcy przeciwników.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.11.2010

Afrykanie są OK. Ale niech siedzą cicho

Co dziesiąty Polak nie lubi Afrykanów, co trzeci uważa, że w Polsce jest już zbyt wielu imigrantów, mniej niż połowa dopuszcza ślub własnych dzieci z przybyszami z Afryki. Ale afrykańskiego nauczyciela czy lekarza akceptujemy.
W Polsce mieszka według szacunków od 2 do 4 tys. Afrykanów. Ostatnio ich liczba powoli rośnie. - Chcieliśmy sprawdzić, jakie zdolności do integracji imigrantów z tego kontynentu ma nasze społeczeństwo -mówi Paweł Średziński z fundacji Afryka Inaczej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.06.2010

Geje skarżą "Rzepę" za kozę

Podczas czerwcowej Parady Równości Urszula Pawlik i Michał Minałto byli wśród niosących transparent: "Żądamy ustawy o związkach partnerskich". Dwa dni później w "Rzeczpospolitej" ukazał się rysunek Andrzeja Krauze. Na nim dwóch mężczyzn i urzędnik udzielający ślubu. Za nimi mężczyzna z kozą na sznurku. Mówi do niej: "Jeszcze tylko ci panowie wezmą ślub i zaraz potem my!".

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.12.2009

Gej: Pobili mnie strażnicy

Pedale, jesteś zboczeńcem, ciotą - krzyczeli strażnicy. Dostałem pałką i skórzanym pasem - opowiada gej o spotkaniu ze strażnikami miejskimi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.09.2009

Hitler schodzi na Allegro

Płaskorzeźba z Hitlerem, znaczki z Hitlerem, flagi ze swastyką, płyty neonazistowskich zespołów. Gdzie to można kupić? Na Allegro.pl. Portal twierdzi, że aukcje przedmiotów nawiązujących do faszyzmu nie są zabronione.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.07.2009