Wielka Brytania

Polacy chcą być Brytyjczykami

Przez dwie ostatnie dekady brytyjskie obywatelstwo dostawało co roku kilkuset Polaków. W 2010 r., sześć lat po wejściu Polski do UE i otwarciu brytyjskiego rynku pracy, liczba ta potroiła się do 1419 osób. A w 2011 roku jeszcze podskoczyła do 1863 - pokazują dane brytyjskiego Home Office, czyli ministerstwa spraw wewnętrznych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.09.2012

Wielka Brytania dyskryminuje Polaków przy wypłacie zasiłków?

Zdaniem Komisji Europejskiej brytyjskie przepisy są niezgodne z unijną zasadą swobody przepływu osób i regulacjami o opiece społecznej. Dlatego dała Brytyjczykom dwa miesiące na zmiany, a jeśli ci się nie podporządkują sprawa stanie przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości.
Londyn jest oburzony. - Wspieramy przybyszów z innych krajów UE, którzy tu pracują i płacą podatki. Ale otwarcie naszych granic dla turystyki zasiłkowej jest nie do przyjęcia - powiedział minister ds. zatrudnienia Chris Grayling.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.10.2011

Połowa emigrantów, którzy przybyli od 2004 r. do Wielkiej Brytanii, już wróciła do swoich krajów

Liczba osób, które jadą do pracy w Wielkiej Brytanii, stale maleje. Coraz więcej emigrantów, którzy napędzali brytyjską gospodarkę, wraca też do domów z oszczędnościami - to najważniejsze wnioski z raportu instytutu badawczego Institute for Public Policy Research (IPPR).

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.05.2008