Joanna Cieśla

Prof. Fuszara nowym pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania

Prof. Małgorzata Fuszara, prawniczka i socjolożka, współzałożycielka studiów gender, zastąpiła na stanowisku Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz (PO), wybraną w maju do europarlamentu. Nowa pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania w najbliższy piątek, na specjalnie zwołanej konferencji, przedstawi swoje cele i plan działania. W konferencji weźmie udział premier Donald Tusk.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.07.2014

Piwo rządzi wakacyjną rozrywką Polaków? Lato na chmielu.

W wakacje Polska z góry jest pewnie mało widoczna: przykrywają ją reklamujące piwo parasole. Piwo stało się mecenasem wakacyjnej kultury, organizatorem wolnego czasu, animatorem zbiorowej zabawy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.07.2012

Rozmowa z Barbarą Nowacką, córką Izabeli Jarugi-Nowackiej

Chcę mamę pamiętać nie przez pryzmat śmierci, ale życia. Poza tym nie umiem zbiorowo przeżywać. Na pewno kiedyś sami, rodzinnie, wybierzemy się do Smoleńska - mówi Barbara Nowacka.
Bolą panią dyskusje o wysokości zadośćuczynień, o pomniku?

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.04.2011

Obywatelski? Może być trudno

Na czwartkowym posiedzeniu Sejmu ma się odbyć pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o parytetach płci na listach wyborczych, złożonego przez działaczki Kongresu Kobiet.
Inicjatorki projektu liczą, że skoro ponad 150 tys. Polek i Polaków złożyło pod nim podpisy, posłowie powinni potraktować go poważnie – i uchwalić wprowadzenie parytetów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.02.2010

Za mało za to samo

Fakt, że kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, wydaje się naturalny. Na tyle, że prawie się go nie zauważa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.04.2009

Imienia Dzierżyńskiego

Awantura wokół witryny Lewica bez Cenzury to najlepszy sposób, aby jej twórcę, syna znanej działaczki feministycznej, wykreować na współczesnego męczennika komunizmu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.06.2008

Naród ponad wszystko

Nadszedł kolejny sezon demonstracji skrajnych nacjonalistów. Nienawiść do obcych, mniejszości etnicznych i seksualnych trwa. Kto nadal wierzy, że inny to wróg?

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.05.2008