Waldemar Kuczyński

Byle walnąć Tuska w Jerozolimie

Zrobiła się awantura z powodu telefonu ministra Arabskiego do szefa PAP, by dziennikarz Agencji nie zadawał w Jerozolimie premierowi Tuskowi bardzo kłopotliwego pytania o reprywatyzację w Polsce, w tym mienia należącego kiedyś do Żydów. Pan minister zachował się niemądrze. Ale krytyka ze strony polityków opozycji przekroczyła miarę.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.03.2011

Wybierzmy prezydenta w pierwszej turze!

Przed tymi wyborami prezydenckimi występuje już od wielu tygodni bardzo silne skupienie poparcia wyborców dla dwu kandydatów - Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego.
Poparcie dla reszty kandydatów z wyjątkiem wybijającego się w tej grupie wyraźnie do przodu Grzegorza Napieralskiego waha się w granicach 1-3 proc. Można powiedzieć prawie z pewnością, że wynik pierwszej tury wyłaniający dwójkę finałową został rozstrzygnięty, zanim wrzuciliśmy kartki do urn.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.06.2010

Prezesie Kaczyński, w jakiej Polsce pan żyje?

Czy za zmianą języka prezesa PiS idzie zmiana zamiarów politycznych, czy też służy ona tylko do ukrycia maczugi IV RP, którą Polacy ujrzą, gdy będzie już za późno?
Do rangi najważniejszego problemu politycznego urosła kwestia, czy prezes Jarosław Kaczyński zmienił się politycznie na będącego bardziej do przyjęcia, czy udaje, że się zmienił, by nabrać wyborców, którzy dotąd go odrzucali, i otrzymać ich głosy. ...

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.05.2010

Czy mogło być inaczej?

W ciągu minionych 20 lat w Polsce dokonał się skok cywilizacyjny. Ale w codziennych dyskusjach zwykle skupiamy się na tym, co się nie udało albo co można było zrobić lepiej. O tym debatują: JERZY OSIATYŃSKI (w rządzie Mazowieckiego minister, szef Centralnego Urzędu Planowania) i WALDEMAR KUCZYŃSKI (szef doradców premiera Mazowieckiego, a następnie minister przekształceń własnościowych).

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.04.2009

Dajmy Steinbach spokój !

Jeśli Niemcy chcą upamiętnić wysiedlenia, to powinniśmy się z tym pogodzić. Bo skutkiem może być budzenie się u Niemców odruchu: "nie będzie nam Polak dyktował, co mamy pamiętać i robić"

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.03.2009

Kuczyński: Pacewicz po stronie fanatyzmu

Od kilku dni wokół ciąży 14-letniej Agaty trwa awantura pomiędzy fanatykami zakazu aborcji i fanatykami swobody aborcji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.06.2008