Agata Kondzińska

SLD złożył wnioski o delegalizację Wszechpolaków

W środę SLD złożyło trzy wnioski. Do prezydent Warszawy o "wszczęcie procedury kontrolnej oraz skierowanie do sądu wniosku o rozwiązanie stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska".
Do prokuratora generalnego "o lustrację środowisk faszyzujących, nacjonalistycznych o utajnionych strukturach i przynależności mieniących się spadkobiercami Obozu Narodowo Radykalnego - organizacji zdelegalizowanej decyzją Władz II Rzeczypospolitej Polski w lipcu 1934 roku".

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.11.2012

Ustawa antyaborcyjna bez zmian, ale 14 posłów PO nie posłuchało Tuska

Propozycja ziobrystów zaostrzająca ustawę antyaborcyjną przepadła w Sejmie - 245 posłów było przeciw jej rozpatrywaniu, 184 za, a 10 się wstrzymało. Mimo apeli Tuska, aż 14 konserwatywnych radykałów PO głosowało razem z PiS i SP.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.10.2012

Żalek: Związek partnerski rejestrowany to paramałżeństwo homoseksualne.

Marchewka może być nazwana owocem, ale nadal pozostaje warzywem. W tym przypadku też tak jest. To, że zmienimy nazwę, ale damy takie same przywileje, oznacza, że stworzymy paramałżeństwo. I nie ma się co czarować, chodzi wyłącznie o pary homoseksualne - mówi poseł PO Jacek Żalek.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.08.2012

Poseł PO do kolegów: Przyspieszmy ze związkami!

We wtorek Artur Dunin z PO, autor ustawy o związkach partnerskich rozesłał posłom z partii swój projekt. W środę o godz. 10 zajmie się nim prezydium klubu PO. Poseł liczy, że jesienią uda się zebrać pod nim podpisy i przesłać do marszałek Sejmu Ewy Kopacz

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.07.2012

Parki narodowe nadal w rękach samorządów

Posłowie zawiedli. W tej kadencji może nie udać się uchwalenie w Sejmie obywatelskiego projektu, który weto samorządów w sprawie tworzenia parków narodowych zastępuje konsultacjami i odcina parki od politycznych nacisków. Dziś to samorządy decydują, czy na ich terenie może powstać park narodowy. Weto, którym się posługują, powoduje, że od 10 lat w Polsce nie powstał żaden nowy park. By to zmienić 250 tys. Polaków podpisało się pod projektem zmiany ustawy o ochronie przyrody, który zamiast weta wprowadza konsultacje z samorządami.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.08.2011

Wielki projekt Polska. W ataku na władzę w dyktacie mocy

Krasnodębski: koniec imitacji, czas na wielki projekt. Staniszkis: utrzymanie władzy w dyktacie mocy jest łatwe. Legutko: mamy życie sprowadzone do happeningu. Kilkaset osób przyszło w sobotni poranek na kongres prawicowych intelektualistów do warszawskich Arkad Kubickiego u podnóża Zamku Królewskiego. Pod egidą Instytutu Sobieskiego, w towarzystwie PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego, zaproszeni profesorowie mieli określić co jest dziś polską racją stanu i wyznaczyć ideowe podstawy marszu PiS do władzy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.05.2011

Nowy klub w Sejmie. "Polska jest najważniejsza"

Po raz pierwszy w tej kadencji posłowie, którzy wychodzą z jednej z partii są w stanie stworzyć własny klub parlamentarny. Od dziś w Sejmie działa "Polska jest najważniejsza". To inicjatywa Joanny Kluzik- Rostkowskiej i polityków PiS, którzy odeszli po konflikcie z Jarosławem Kaczyńskim.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.11.2010

Posłowie dostaną kościelną instrukcję dignitas personae?

Maila do każdego posła "z treścią znakomitej instrukcji Kongregacji Nauki Wiary, która w jasny i prosty sposób wyjaśnia, z jakich powodów Kościół występuje przeciwko procedurze in vitro", proponuje wysłać portal Fronda.pl
Na ich stronie internetowej czytamy wyjaśnienia dotyczące pomysłu pisania do posłów: - Może dzięki temu otworzą im się oczy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.10.2010

Krzyż usunięty sprzed Pałacu Prezydenta

Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego został usunięty ok. godz. 8 rano w czwartek. Dariusz Wernicki ze Społecznej Inicjatywy Obrońców Krzyża powiedział, że krzyż zdemontowało kilka osób i zabrało w kierunku Pałacu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.09.2010

Sierakowski: Nie boję się ani Kaczyńskiego ani Komorowskiego

W niedzielę skreślę wszystkich kandydatów. Odmawiam wyboru z oferty, którą daje nam polska scena polityczna. Jest sztucznie zamknięta i definiowana przez dziwaczny konflikt polityczny. Jestem socjaldemokratą. Gdybym dał się wciągnąć w ten spór, to byłbym śmieszny - mówi Sławomir Sierakowski, lider Krytyki Politycznej w rozmowie z wyborcza.pl.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.06.2010