Tomasz Cylka

Solidarna Polska Ziobry

Wczoraj wieczorem miał się zebrać klub PiS, ale zanim się to stało, niespodziewanie powstał klub nowy - Solidarna Polska. Skupia 17 ziobrystów: 16 posłów i jednego senatora. Szefem został Arkadiusz Mularczyk, który natychmiast zadeklarował, że nie chodzi mu wcale o dzielenie PiS, lecz o gest solidarności z trójką wyrzuconych w piątek europosłów: Zbigniewem Ziobrą, Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.11.2011

55. rocznica poznańskiego Czerwca

Pod znakiem demonstracji i protestów stały obchody 55. rocznicy tragicznych wydarzeń poznańskiego Czerwca. Związkowcy protestowali przed bramą główną Zakładów Cegielskiego, skąd w czwartek 28 czerwca 1956 r. ruszył pochód robotników. Protestowali także członkowie OPZZ, Solidarności '80 oraz Inicjatywy Pracowniczej. Przyszli z transparentami: "Dla ludzi praca, dla rządu bezrobocie" i "Za kryzys płacą robotnicy, posłowie mają się dobrze". Żyjący dziś uczestnicy protestu z 1956 r. nie kryli rozczarowania, że na obchody okrągłej, 55.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.06.2011

W Poznaniu 72 proc. głosów dla Komorowskiego

W województwie wielkopolskim do urn poszło w niedzielę 54,35 proc. wyborców. Frekwencja była minimalnie, bo o 1,6 proc. niższa niż w pierwszej turze. Tradycyjnie najwięcej ludzi głosowało w Poznaniu (63,20 proc.) i w powiecie poznańskim (60,15 proc.), a najmniej w powiecie gostyńskim (poniżej 48 proc.) oraz złotowskim, rawickim, kaliskim i grodziskim (poniżej 49 proc.). W skali całego regionu zwyciężył Bronisław Komorowski (PO) - 60,55 proc., a Jarosław Kaczyński (PiS) uzyskał 39,45 proc.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.07.2010

Polska uczci pamięć bohaterów powstania wielkopolskiego

Inscenizacją przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego na Dworcu Głównym PKP w Poznaniu rozpoczęły się wczoraj obchody 90. rocznicy powstania wielkopolskiego.
Dziś główne uroczystości. Pojawią się na nich prezydent i premier. Uwagę całej Polski przykuje widowisko multimedialne w reżyserii Filipa Bajona. Spektakl z udziałem między innymi Daniela Olbrychskiego, Andrzeja Seweryna i Piotra Gąsowskiego będzie transmitowany w telewizyjnej Jedynce. Początek relacji w sobotę o godz. 15.30.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.12.2008

Poznań nie chce gejów na ulicach, a Kraków u grobu Warneńczyka

Politycy prawicy zdecydowanie protestują przeciw imprezom organizowanym przez gejów. Kościół: Ten marsz promuje grzeszne praktyki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.10.2008