Janina Paradowska

Janina Paradowska na Przystanku Woodstock Byłam na Przystanku.

Co najbardziej zdumiewa czy wręcz urzeka kogoś, kto po raz pierwszy pojawia się na Przystanku Woodstock k. Kostrzyna na Odrą, gdzie Jerzy Owsiak serią rockowych koncertów dziękuje tym wszystkim, którzy uczestniczą w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy?

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.08.2012

Obóz Kaczyńskiego. Kto w nim jest?

PiS jest dziś niewątpliwie partią najlepiej zorganizowaną, najbardziej nowoczesną w swej formule działania. Ma też armię najbardziej energicznych sympatyków, publicystów i blogerów. Front jest ideowo zwarty, ale organizacyjnie jest mocno zróżnicowany, tak aby powstało wrażenie, że wiele środowisk popiera PiS spontanicznie, z różnych pozycji i motywacji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.06.2011

Prokuratorzy lustracyjni do kasacji

Sąd Apelacyjny w Gdańsku nie uwzględnił odwołania prokuratora IPN i prawomocnie orzekł, że poseł prof. Marian Filar złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne. IPN się jednak nie poddaje, klęski uznać nie chce i zapowiada wystąpienie o kasację.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.11.2009

PO i PSL Z wizją czy bez wizji - Dwa lata rządu

Poprzednicy mieli wszak swoją IV RP. I choć ją solidnie spartaczyli, a nawet ośmieszyli, to jednak wiedzieli, czego chcieli. Czy dziś wiemy, czego chce premier Tusk? W większości przypadków odpowiedź brzmi, że nie wiemy. Wynika to częściowo z niewiedzy i bezkrytycznego poddania się opozycyjnym sloganom, a częściowo z zawiedzionych oczekiwań (głównie środowisk opiniotwórczych czy przedsiębiorców liczących na rozkwit liberalizmu).

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.11.2009

Bez polityków twórcy nie naprawią TVP

Od początku tej kadencji Sejmu nie wierzyłam w powstanie nowej ustawy medialnej. Przede wszystkim dlatego, że jej powstawanie, a właściwie kolejne nowelizacje istniejących ustaw, obserwuję od lat - pisze w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Janina Paradowska, publicystka "Polityki".

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.09.2009

Nie było trzeciej drogi

Leszek Balcerowicz o wielkiej polskiej transformacji i drodze do wolnego rynku.

Jerzy Baczyński, Janina Paradowska: – Czy ma pan świadomość tego, że w 1989 r. dokonał właściwie zamachu stanu?

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.10.2008