Janczo Todorow

Jan Bieniasz - będzie nam Go brakować

Nikt się nie spodziewał, że w sile wieku odejdzie burmistrz Łęknicy Jan Bieniasz. Wszyscy są zgodni -zrobił bardzo dużo, aby zjednać i pogodzić mieszkańców.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.01.2013

Rozpętała się wafelkowa afera

- Udowodniliśmy, że dla nas najważniejsze jest zdrowie konsumentów, że mogą mieć do nas zaufanie - podkreśla Janusz Wanatko, pełnomocnik zarządu Magnolii w Lubsku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.01.2013

Czekamy na koniec remontu w Lubskim Domu Kultury

Roboty modernizacyjne w Lubskim Domu Kultury Ruszyły pełną parą. Obiekt przeistoczy się w nowoczesne, transgraniczne centrum rehabilitacji poprzez sztukę. Pierwszy festiwal z Pogranicza Polski i Niemiec odbędzie się 22 października.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.10.2012

Powiat żarski znalazł się w dramatycznej sytuacji finansowej

Powiat żarski w wydatkach musi wyciąć co najmniej 3 mln zł. W przeciwnym razie grozi mu bankructwo i zarząd komisaryczny. Ostatnie słowo mają radni.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.08.2012

Nie możemy otworzyć okien, bo w powietrzu jest trucizna

Mieszkańcy osiedla Moniuszki wciąż narzekają na jakość powietrza. W walkę zaangażowali również parlamentarzystów. Monitoring ma ich uspokoić.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.05.2012

Pieniądze są potrzebne, ale kultura jest ważna

W Żarach krążą pogłoski, że powiat chce zlikwidować Młodzieżowy Dom Kultury i oszczędzić na wydatkach. Bo sekcje MDK i niektóre imprezy dublują się z ofertą Żarskiego Domu Kultury.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.09.2011

Walka o czyste powietrze w mieście

Radni szykują projekt uchwały dotyczącej czystości powietrza w mieście. Jest on prawie identyczny, jak żądania komitetu społecznego, który niedawno powstał na osiedlu Moniuszki.

Zarys projektu tej uchwały powstał jeszcze pod koniec lutego. Jego autorką jest radna Joanna Werstler-Wojtaszek.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.08.2011

W Żarach sypią się stare kamienice

Kilka dni temu ze zdobień na elewacji kamienicy przy ul. Chrobrego 10 odpadły spore kawałki. Całe szczęście, że ruchliwym deptakiem akurat nikt nie przechodził. Coraz więcej zabytkowych budynków w mieście jest w fatalnym stanie. Po interwencji mieszkańców ul. Chrobrego, straż miejska ogrodziła taśmą część deptaka, aby uchronić ludzi przed ewentualnym zagrożeniem. Następnego dnia taśmę usunięto, ale problem pozostał. W każdej chwili mogą się oderwać kolejne fragmenty fasady.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.07.2011

Kombatanci chcą remontu cmentarza polskich żołnierzy

W mieście jest kilka nekropolii z czasów II wojny światowej. Najbardziej zaniedbany jest cmentarz, na którym pochowani są polscy żołnierze. Po akcji "GL” dwie firmy zadeklarowały renowację cmentarza za darmo. Do dziś nie mogą jednak zacząć prac.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.04.2011

Wykup mieszkań: Komu taniej, komu drożej?

W żarskim ratuszu narzekają, że radni uciekają od problemu zróżnicowania cen przy wykupie mieszkań komunalnych. Zdania radnych na ten temat są podzielone, a sprawa pozostaje nie załatwiona.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.08.2010