Karol Manys

Jak wybory zmieniły parlament

Mamy nie tylko nowych radnych i burmistrzów. Zmiany nastąpią też na Wiejskiej, skąd odchodzi 14 osób

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.12.2010

O prawdzie na Westerplatte

Przemówienia Lecha Kaczyńskiego i Władimira Putina były najbardziej oczekiwanymi wydarzeniami wczorajszych obchodów 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.

– Nie wolno ustępować imperializmowi ani nawet skłonnościom neoimperialnym – mówił na Westerplatte prezydent Kaczyński, wspominając o genezie wojny. Przypomniał, że jej wybuch poprzedził pakt Ribbentrop-Mołotow.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.09.2009

Spadki nie dla ocalonych

Na zakończonej we wtorek w Pradze konferencji o utraconych przez Żydów majątkach, którą zorganizowała UE, przedstawiciele żydowskich organizacji domagali się, by Polska zadeklarowała zwrot mienia zabitych w Holokauście polskich Żydów. Chodzi o osoby, które nie pozostawiły spadkobierców. Ich majątki lub rekompensaty za nie miałyby trafić do specjalnego funduszu, który pomaga ocalałym z Holokaustu. Według szacunków chodzi nawet o kilka miliardów dolarów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.07.2009

Antyniemiecki as w rękawie

PiS poprawiło notowania na Pomorzu i Dolnym Śląsku. PO, choć utrzymuje przewagę, traci poparcie w okręgach wrocławskim i gdańskim. - PiS potrafi wykorzystać sprawę odezwy niemieckich chadeków - oceniają politolodzy. Wyraźnie przybywa zwolenników PSL.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.06.2009

Polska oburzona po artykule w „Der Spieglu”

– Niemcy próbują zrzucić z siebie winę za gigantyczną zbrodnię – mówi prezes PiS

W najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik umieścił artykuł, w którym można przeczytać, że hitlerowcy mieli za granicą pomocników. W tym kontekście opisano m.in. pogrom w Jedwabnem, a także polskich szmalcowników, którzy wydawali Żydów nazistom.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.05.2009

Nacjonalizm ekonomiczny wkracza do Polski

Jeśli rząd ma już komuś pomagać w trudnych czasach, to przede wszystkim rodzimym firmom. W tej sprawie polscy obywatele i politycy są tego samego zdania

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.02.2009