Romowie idą do urzędu wojewódzkiego, a tam...

Grupa obywateli Rumunii, którą we wtorek właściciele chcieli usunąć z altanki przy ul. Krauthofera w Poznaniu, zwróciła się o pomoc do Urzędu Wojewódzkiego. W liście, skierowanym do pełnomocnika ds. mniejszości etnicznych i narodowych, napisali, że chcą żyć w Poznaniu, ale potrzebują pomocy.
Cztery romskie rodziny mieszkają na ogródkach działkowych w rozpadającej się altance. W marcu powiatowy inspektor budowlany stwierdził, że w budynku nie można mieszkać, w związku z czym właściciele terenu zdecydowali się na jego rozbiórkę.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.04.2014

Pomorze od kuchni

TRZEBIATÓW. Wizytą w Rybokartach zakończyło się w sobotę tegoroczne seminarium naukowe „Trzebiatów – spotkania pomorskie”. Przez dwa dni w wypełnionej po brzegi czytelni głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury można było wysłuchać ponad 20 wystąpień dotyczących Pomorza, jego historii, kultury i sztuki. Rozstrzygnięto konkurs na potrawę pomorską, otwarta została także wystawa „Diabły, smoki i istoty niezwykłe w sztuce średniowiecznej Pomorza”.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.10.2010

Akcja "Gazety": Licytuj i pomagaj uchodźcom

Chcesz mieć unikatową pamiątkę z kontroli granicznej, której już nie ma? Do poniedziałku możesz licytować tablice z przejścia granicznego w Olszynie i kilkadziesiąt innych, wyjątkowych przedmiotów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.12.2007

Kup kawałek granicy i wspomóż uchodźców

Polska wchodzi do strefy Schengen. Znikają granice. Z tej okazji wspólnie z Polską Akcją Humanitarną i portalem Allegro.pl organizujemy licytację przedmiotów z przejść granicznych

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.12.2007

A w oknie zasłonka z faszystowskiej flagi

Dwóch robotników budowlanych powiesiło w oknie flagę ze swastyką. Jeden odpowie teraz za propagowanie treści faszystowskich, drugi za znieważenie policjantów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.11.2007