Gorzów

Szpital z Zielonej Góry wspiera Gorzów na drodze do radioterapii

- Tu nie ma miejsca na walkę Gorzowa z Zieloną Górą. Nie jesteśmy konkurencją, a raczej bliźniakami - powiedział w środę Piotr Dębicki, prezes gorzowskiej lecznicy. Chwilę po tym, jak dwa największe szpitale w województwie podpisały specjalne porozumienie. Zielonogórzanie pomogą gorzowianom w tworzeniu zakładu radioterapii, który w przeszłości ma być częścią Gorzowskiego Centrum Onkologii.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.04.2014

Miliony popłyną do Gorzowa. A nawet miliardy!

Prawie 50 mln euro Gorzów i cztery ościenne gminy będą miały swoje inwestycje. To pewne pieniądze, bez konkursów. Właśnie zakończyły się negocjacje Gorzowa z zarządem województwa w sprawie tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
Po pierwsze: co to są ZIT-y? To nowy instrument finansowy w ramach funduszy Europejskich, które Polska będzie miała do dyspozycji do 2020 r.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.03.2014

Pomóżmy Ukraińcom na drodze do wolności

- Pomoc będzie przeznaczona dla konkretnych rodzin, osób poszkodowanych, które tej pomocy potrzebują - mówi Walery Aleszczenko. I apeluje o wsparcie dla Ukrainy. Gorzowianie mogą pomóc, przynosząc potrzebne rzeczy lub wpłacając pieniądze na specjalne konta.
- Chcemy pomóc ludziom na Ukrainie, którzy walczyli z dyktaturą. Dziś mają problemy materialne, brakuje często bardzo podstawowych rzeczy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.02.2014

Blick über die Oder

Osinów Dolny (Niederwutzen). Basar-Kontrolleure als Deutsche getarnt
Polnische Finanzkontrolleure, die derzeit auf den Grenzbasaren unterwegs sind, geben sich oft zunächst als deutsche Käufer aus. Laut der Zeitung „Kurier Szczecinski“ tätigen die Inspektoren kleinere Einkäufe in deutscher Sprache und geben sich erst zu erkennen, wenn der Verkauf nicht in Registrierkassen eingegeben wird und keine Kassenbons ausgestellt werden. Die Händler seien über die dann verhängten Strafen verärgert, da die echten deutschen Kunden gar keine Kassenbons verlangten.

Reggae-Festival in Gorzów

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.07.2013

Romowie świętują

W Gorzowie obchodzony jest dziś Międzynarodowy Dzień Romów. Oficjalne uroczystości odbyły się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Świętowanie rozpoczęło się od złożenie kwiatów pod pomnikiem Bronisławy Wajs Papuszy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.04.2013

Bachalski + Europa + Lubuskie = "Tylko Bruksela"?

Zakładał lubuską PO. Był posłem i senatorem Platformy. Był też szefem wielkopolskiego Stronnictwa Demokratycznego, a na prezydenta Poznania kandydował z SLD. Teraz Jacek Bachalski, przedsiębiorca i polityk, tworzy Europę Plus w Lubuskiem. Z Siwcem, Kwaśniewskim i Palikotem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.03.2013

Jędrzejczak: Szef gorzowskiej filharmonii robił "kwasy”

Zła atmosfera w samej filharmonii, złe relacje dyrektora Krzysztofa Świtalskiego z zespołem - tak prezydent Tadeusz Jędrzejczak tłumaczy powody odwołania szefa Filharmonii Gorzowskiej. W środę to oficjalnie ogłosił.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.03.2013

Filharmonia w promocji. Tadeusz Jędrzejczak ma plan? Małgorzata Pera pokieruje instytucją do konkursu, a później...

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak odwołał Krzysztofa Świtalskiego z funkcji dyrektora Filharmonii Gorzowskiej. Obowiązki szefa filharmonii pełnić będzie Małgorzata Pera, dyrektor biura promocji miasta.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.03.2013