Bożena Bryl

Sąd apelacyjny za wyrzuconymi z Teleskopu związkowcami

Trójka związkowców, wyrzucona jako pierwsza z kostrzyńskiej firmy Teleskop, zamierza jutro pojawić się w swoim zakładzie. Sąd Pracy w Gorzowie, po rozpatrzeniu apelacji pracodawcy od wyroku sądu w Słubicach, nakazał we wtorek przywrócenie do pracy zwolnionych działaczy "Solidarności”.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.06.2011

"Solidarność” z Lubuskich Przewozów Regionalnych zagroziła dzisiaj strajkiem

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność”, zaniepokojona sytuacją w firmie zaprosiła dziś na rozmowy do Rzepina swoją dyrekcję i przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego. - Nie ma podpisanej umowy o przewozach na następny rok, zostały zawieszona dwa ważne połączenia, kilku osobom grozi zwolnienie z pracy - mówił nam przed chwilą szef zakładowej "Solidarności” i kierownik pociągu z Rzepina Zbigniew Spurgiasz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.12.2010

Andrzej Bycka wykolegował swoją partię i ponownie został dzisiaj słubickim starostą

W wyborach do rady powiatu najwięcej, bo sześć mandatów zdobyła Platforma Obywatelska. Ale podczas dzisiejszej sesji nie dostała nic. Nie licząc A. Bycki, który wbrew ustaleniom powiatowej PO, dogadał się z radnymi PiS-u, PSL-u oraz SLD i teraz będzie rządził razem z nimi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.11.2010

Prawie 60 Ukraińców tłoczy się w małej fabryczce wianków w Rzepinie. Tam pracują i śpią

- W Rzepinie cudzoziemcy na czarno wyplatają adwentowe wianki. Pracują i żyją w strasznych warunkach - zadzwonił dzisiaj do nas Czytelnik. Pojechaliśmy na miejsce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.10.2010

Już 500 osób jeździ na wycieczki z regionaliostami z Rzepina. W weekend będą świętować czterolecie wypraw

W wycieczkach krajoznawczych po lądzie i na wodzie, wymyślonych przez szefa Koła Regionalistów Damiana Utrackiego, uczestniczą już setki osób. - Wyliczyłem, że tylko w tym roku przejechaliśmy na rowerach ponad 1250 km - mówi szef Koła Regionalistów w Rzepinie D. Utracki. - Udało nam się zorganizować prawie 30 różnych imprez - podkreśla.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.09.2010

Czy Bruksela da Słubicom pieniądze na europrzedszkole?

Gmina planuje budowę za unijne pieniądze nowego przedszkola. Teraz deficyt miejsc w istniejących placówkach łagodzi się tworzeniem dodatkowych oddziałów w salach rekreacyjnych. Dzięki temu Jarzębinka przyjęła o 25 maluchów więcej. Ale potrzeby są większe.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.09.2010

Swoje Polesie mają w sercach

- Jak już się musimy czasem pokłócić, to tylko w naszej, poleskiej mowie, bo trudno o barwniejszą - uśmiecha się mieszkanka Białkowa Stanisława Hołowko. W tej wsi poleskie tradycje są bardzo żywe. - Stamtąd pochodzimy, to nasze dziedzictwo - mówi Eugeniusz Niparko.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.08.2010

Słubicka fundacja promuje pomysły, które ożywiają lokalne społeczności

To już piąta taka edycja, skierowana do organizacji i instytucji, które mogą otrzymać do 6 tys. zł na działania społeczne, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Akademii Rozwoju Filantropii pod wspólnym hasłem "Nie bądź bierny działaj lokalnie”.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.06.2010

Powódź w Polsce zamknęła dzisiaj słubicki szpital. Trwa ewakuacja lecznicy

Do czwartku pacjenci w dobrym stanie zdrowia wrócą do domu, a pozostali zostaną przewiezieni do szpitali w Sulęcinie lub Gorzowie. - Zabezpieczamy się na wypadek dużej wody - mówi dyrektor Katarzyna Lebiotkowska.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.05.2010

Dzięki Niemcom bogacą się słubiccy lekarze, fryzjerzy i szewcy

Jestem bardzo zadowolona z polskich stomatologów - zachwalała wczoraj Sabine Wittke spod Berlina, która w Słubicach leczy zęby. Dzięki naszym sąsiadom kwitną usługi na pograniczu. Dobrze mają się nawet szewcy, którzy gdzie indziej zwijają interesy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.03.2010