Agata Saraczyńska

Nie tylko marsz, ale pięć dni wzajemnego szacunku

5-7 listopada. Już po raz siódmy wrocławianie w rocznicę nocy kryształowej spotkają się pod Synagogą pod Białym Bocianem, by razem ruszyć w miejsce dawnej synagogi przy ul. Łąkowej, spalonej nocą z 9 na 10 listopada 1938 roku. Jednak wrocławskie Dni Wzajemnego Szacunku to także wernisaże, koncert oraz spektakle, które zaczynają się już 5 listopada.
Szczegóły na www.fbk.org.pl; Bilety na spektakle i koncert 10 zł.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.11.2012

PRL-owski blok będzie przypominał ogród. Już za rok

Kolejny budynek Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław - Południe zyska nowy wygląd. Dwójka wielkopolskich architektów: Aleksandra Midor i Mateusz Przybyłowski wygrała konkurs na poprawę estetyki bloku przy ul. Przestrzennej. Przedstawiamy projekty zwycięzców i uczestników konkursu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.10.2011

George Michael śpiewająco otworzy wrocławski stadion

Blisko pół setki muzyków na scenie, bajeczny multimedialny show ze statkiem kosmicznym, trzydziestotysięczna publiczność i oczywiście gwiazda wieczoru - brytyjski wokalista George Michael. Dzisiejsza uroczysta inauguracja wrocławskiego stadionu zapowiada się emocjonująco.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.09.2011

Roman Gutek po 11. NH: Każdy widz ma własny festiwal

Najważniejsi na festiwalu są widzowie, którzy chcą oglądać filmy niełatwe, bardzo autorskie, czasem nużące. Ale przez lata wychowaliśmy sobie publiczność, która ogląda nawet najtrudniejsze filmy - mówi twórca i dyrektor festiwalu Nowe Horyzonty Roman Gutek

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.08.2011

Zakonczyl sie 11. MFF Nowe Horyzonty

Projekcją najnowszego filmu "Skóra, w której żyję" Pedro Almodóvara zakończył się 11. festiwal Nowe Horyzonty. Podczas gali finałowej poznaliśmy laureatów tegorocznych konkursów. Zwyciężyły filmy nietuzinkowe, których zwykle nie można zobaczyć w kinach. Grand Prix konkursu głównego zdobył grecki film "Attenberg", za najlepszy film polski nagrodę dostali Anna i Wilhelm Sasnalowie, a w kategorii filmów o sztuce zwyciężył Koreańczyk Kim Ki-duk i jego "Arirang".

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.07.2011

MFF NH: Festiwal nadal wielki, ale atmosfera taka sama

Roman Gutek, przenosząc Nowe Horyzonty do Wrocławia, widział tu szansę na rozwój festiwalu, któremu w Cieszynie było za ciasno. Udało mu się, a wraz z nim także nam. Festiwal się rozrósł, okrzepł. Ma coraz więcej sekcji, więcej filmów i tylko atmosfera wielkiego święta kina nieco się ulotniła

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.07.2011

Muzeum Współczesne Wrocław bliżej. Radni będą głosować

W czwartek wrocławscy radni zadecydują o powołaniu w mieście nowej instytucji kultury o nazwie Muzeum Współczesne Wrocław. Na razie będzie ono w fazie organizacji i raczej nie ma szans na powstanie przed rokiem 2016. Tymczasowo zbiory MWW pokazywane będą w schronie przy pl. Strzegomskim. Pierwszy wernisaż w tym miejscu zaplanowano na wrzesień.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.02.2011

Kulturalny eksport z Wrocławia. Co pokażemy w Europie?

Osiem propozycji z Dolnego Śląska otrzymało promesę dotacji na projekty kulturalne, które prezentowane będą w Europie w czasie rozpoczynającej się w lipcu polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Głównie to wydarzenia teatralne, ale także muzyczne i multimedialne.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.01.2011

Ostatni weekend z dymkiem w miejscach publicznych

Od poniedziałku w restauracjach, pubach i dyskotekach papierosy będzie wolno palić tylko w wydzielonych miejscach. Jednak tuż przed wprowadzeniem zakazu zarówno palacze, jak i niepalący oraz restauratorzy i właściciele klubów narzekają na nieprecyzyjne przepisy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.11.2010

Wrocław w finale starań o Europejską Stolicę Kultury

Tylko pięć polskich miast zostało dopuszczonych do drugiej tury walki o tytuł ESK. Wrocław rywalizuje teraz z Gdańskiem, Katowicami, Lublinem i Warszawą.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.10.2010