ToT

Pierwszy raz w Szczecinie - Tramwajowa wymiana doświadczeń

Po raz pierwszy w Szczecinie spotkają się przedstawiciele tramwajowych przewoźników. Gośćmi specjalnymi będą fachowcy z berlińskiego BVG, z którymi „Tramwaje Szczecińskie" współpracują od lat.
Rozpoczynające się dziś dwudniowe spotkanie odbędzie się pod auspicjami Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej oraz bydgoskiej Pesy - producenta najnowszych szczecińskich tramwajów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.05.2011

Łapówka od cudzoziemca

Dwaj obywatele Niemiec zostali zatrzymani w Cedyni przez polską straż graniczną. Jechali w większej grupie, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a podczas kontroli drogowej próbowali przekupić funkcjonariuszy.

- Patrol mobilny z naszej placówki w Osinowie Dolnym zatrzymał do rutynowej kontroli pojazd na niemieckich numerach rejestracyjnych - informuje ppłk. Jacek Ogrodowicz, rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału Straży Granicznej. - Jechało nim kilka osób, żadna nie miała pasów bezpieczeństwa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.02.2008

Będzie ulica bp Majdańskiego?

Ul. Ofiar Oświęcimia w Szczecinie ma zmienić nazwę. Tak przynajmniej zapowiada część radnych, a odpowiedni wniosek - po raz kolejny - złożyło Stowarzyszenie „Kontra". Tym razem nie chodzi jednak o korektę, by w nazwie ulicy pojawiły się słowa podkreślające, że chodzi o niemiecki obóz koncentracyjny. Patronem ulicy ma zostać zmarły niedawno bp. Kazimierz Majdański.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.02.2008

Już za miesiąc Schengen

Za miesiąc Polska przystąpi do układu z Schengen. Przekraczając granicę z Niemcami i niektórymi państwami UE, nie będziemy poddawani kontroli. Co nie znaczy, że można będzie zostawiać dokumenty w domu. Nie zmieniły się też przepisy, dotyczące np. myśliwych. Oni nadal powinni zgłaszać chęć przebywania w strefie nadgranicznej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.11.2007