jaha

W kościołach list o pojednaniu narodów Polski i Rosji. Kto nie przeczytał?

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, proboszcz kościoła Trójcy Świętej w Gliwicach - wbrew poleceniu biskupów - nie odczytał w niedzielę "Wspólnego przesłania do narodów Polski i Rosji". Uważa, że Polacy nie są skłóceni z Rosjanami, patriarcha Cyryl I jest niewiarygodny, bo był (a może nadal jest) agentem KGB, a wierni mogą znaleźć list w internecie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.09.2012

Msza w zajezdni w 30-lecie powstanie "Solidarności"

Ponad tysiąc osób - w tym przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek - wzięło udział w niedzielnej uroczystej mszy za Ojczyznę, którą w zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej odprawił kardynał Henryk Gulbinowicz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.08.2010

UEFA kontroluje Wrocław i daje nadzieję ćwierćfinał

Wrocław wciąż ma szansę na organizację jednego z ćwierćfinałów - zapewniali goszczący we Wrocławiu przedstawiciele UEFA Claudio Cailá-Müller i Heimo Schirgi.
Czwartkowa, krótka - trwała zaledwie pięć godzin - wizyta przedstawicieli UEFA była kolejnym z cyklu spotkań, do jakich dochodzi co kilka miesięcy między europejską federacją piłkarską a przedstawicielami miast, które będą organizatorami turnieju. W tym tygodniu przedstawiciele UEFA byli już w Warszawie i Gdańsku. Prosto z Wrocławia odjechali pociągiem do Poznania.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.08.2010

Wspominając Jacka Kuronia

Okazją do wspomnień była wrocławska premiera wydanego właśnie zbioru pism politycznych drugiego z autorów listu Jacka Kuronia. List powstał w 1964 roku, krytykował linię polityczną PZPR, a obaj jego autorzy zostali skazani na kary 3 i 3,5 roku więzienia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.12.2009

Rysunkowa historia o skarbie "Solidarności"

Historię uratowania 80 mln zł należących do dolnośląskiej 'Solidarności' opowiadano już na różne sposoby. Wkrótce w internecie będzie można obejrzeć i przeczytać komiks o wydarzeniach sprzed 28 lat.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.06.2009