gra

O losach robotników przymusowych

Książkę opisującą losy polskich robotników przymusowych, pracujących w czasie drugiej wojny światowej w Stargardzie i Stralsundzie, przygotowują pracownicy stargardzkiego muzeum oraz ich niemieccy przyjaciele. To realizacja wspólnego projektu, dofinansowanego pieniędzmi unijnymi w ramach programu Interreg IV A.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.07.2011

Chcą, by Stargard był „Szczeciński” - Weto w gminie

Radni stargardzkiej gminy negatywnie odnieśli się do zmiany nazwy miasta Stargardu Szczecińskiego. Opinia rajców jest dopełnieniem procedury rozpoczętej przez prezydenta miasta. Jeżeli stargardzianie zdecydują o skróceniu urzędowej nazwy miasta o człon „Szczeciński", zmianie ulegnie również nazwa gminy.
Na wczorajszej sesji radnych stargardzkiej gminy gościli Bożena Kuszela z Towarzystwa Przyjaciół Stargardu oraz Zdzisław Rygiel z Urzędu Miejskiego. Krótko argumentowali oni, dlaczego warto skrócić urzędową nazwę miasta oraz poinformowali o szacunkowych kosztach tego przedsięwzięcia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.03.2011

Stargard i Stralsund odtworzą Losy robotników przymusowych

PRACOWNICY stargardzkiego muzeum oraz ich niemieccy przyjaciele próbują odtworzyć losy robotników przymusowych, którzy w czasie drugiej wojny światowej pracowali w Stargardzie i Stralsundzie. To realizacja wspólnego projektu, dofinansowanego pieniędzmi unijnymi w ramach programu Interreg IV A. 
Pracownicy stargardzkiego muzeum wraz z sąsiadami zza zachodniej granicy przygotowali wspólny plan odtworzenia historii obozu przejściowego dla polskich robotników przymusowych w Stargardzie oraz ustalenia dalszych losów najemników w Niemczech.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.03.2010

Naukowcy o Pomorzu - Międzynarodowa konferencja

O HISTORII sztuki, archeologii i życiu codziennym miast na historycznym Pomorzu rozmawiają polscy i niemieccy naukowcy podczas dwudniowej konferencji, która rozpoczęła się w czwartek w Stargardzkim Centrum Kultury. Organizatorami sympozjum „Pomorze wczoraj - dziś - jutro” są pracownicy stargardzkiego muzeum i Urzędu Miejskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.06.2009