Lech Bojarski

Jazda na Berlin! Od czwartku pojedziemy nowym odcinkiem A2

Szybko, wygodnie, po równiutkim, odpornym na koleinowanie betonie. I jeszcze do tego bez opłat. Od czwartku pędzimy do zachodniej granicy o godzinę szybciej, bo po nowym odcinku autostrady A2!

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.11.2011

Za trzy miesiące pojedziemy do Świecka autostradą

W tym roku Mikołaj przyjedzie do kierowców nie 6, lecz 1 grudnia. Bo właśnie od tego dnia będą mogli dojechać do granicy z Niemcami nowym odcinkiem autostrady A2. I to za darmo przez pół roku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.08.2011

Autostrada przyspiesza. Popatrz z lotu ptaka

Jest szansa, że trasa A2 może być gotowa wcześniej niż w listopadzie 2011 r. - Wyprzedzamy harmonogram robót o 30 procent - oznajmili drogowcy. Dziennie układają nawet 1 km nawierzchni.
Kontrolowana przez najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka, spółka Autostrada Wielkopolska, rozpoczęła budowę 106 km A2 z Nowego Tomyśla do Świecka rok temu. To kluczowy odcinek tej trasy, który włączy ją w sieć autostrad europejskich. I da szansę szybszego rozwoju województwa lubuskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.07.2010

Lotniska: Berlin kontra Babimost

Niemcy kończą już budowę megalotniska pod Berlinem. Tymczasem w poniedziałek radni sejmiku powołają własną spółkę lotniczą w Babimoście. Na początek marszałek włoży do niej 380 tys. zł. Warto?

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.03.2010

Wielki polski port lotniczy... w Berlinie?

Czy jest jeszcze sens myśleć o centralnym porcie lotniczym dla Polski? My dopiero zastanawiamy się nad taką inwestycją, a Niemcy już kończą budowę megalotniska pod Berlinem. Pasażerów będą tam dostarczać Poznań, Wrocław i warszawskie Okęcie.
- Już jest po herbacie, największe "polskie" lotnisko będzie pod Berlinem - twierdzi Adrian Furgalski, ekspert z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.03.2010

Będzie elektrownia atomowa w Klempiczu?

To chyba jednak jest sukces, bo nawet gdyby premier był z Poznania, to myślę, że Żarnowiec i tak miałby pewną wygraną - mówi marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, który w ubiegłym roku zgłosił rządowi kandydaturę Klempicza, jako miejsca lokalizacji elektrowni.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.03.2010

Umowy podpisane, można budować autostradę A2

Jeszcze w lipcu rozpocznie się budowa kluczowego odcinka autostrady A2 spod Nowego Tomyśla do zachodniej granicy. Trasa ma być gotowa przed Euro 2012
Przedstawiciele Autostrady Wielkopolskiej SA podpisali z ministrami infrastruktury i finansów tzw. zamknięcie finansowe, czyli umowy dotyczące finansowania budowy i eksploatacji 106 km autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.07.2009