Zbąszynek

"Kolejówkę" przejęła gmina

Samorząd lokalny w Zbąszynku uznał, iż istniejąca już grubo ponad 60 lat "kolejówka” nie może upaść. W lutym br. powiat postanowił ją bowiem zlikwidować. Gmina przejęła szkołę.
Chodzi o Zespół Szkół Technicznych, zwany popularnie w okolicy "kolejówką”. Nazwa pochodzi z czasów, gdy głównie kształcono tutaj narybek dla PKP. Zresztą w pewnej części nadal jest to aktualne. Obecnie jednak w skład zespołu wchodzi także liceum ogólnokształcące, technikum oraz szkoła wielozawodowa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.09.2011

Koncerty w pociągu

Niezwykła impreza czeka nas w najbliższą niedzielę 12 września. Będzie to "SzynoBlues Festiwal" pod hasłem "Mam pociąg do bluesa". Zespoły będą koncertować w... pociągach, odbywających swe normalne kursy. Mówi jeden ze współorganizatorów - Jerzy Hippmann: - Trzecia już edycja wystartuje z czterech dworców: w Sulęcinie, Chojnie, Zielonej Górze i Zbąszynku, aby spotkać się na finałowym koncercie w Rzepinie. W tym roku impreza rozszerzy zasięg, obejmując woj. lubuskie i zachodniopomorskie, a może nawet wielkopolskie i dolnośląskie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.09.2010

Zbąszynek - najbardziej europejska gmina w Lubuskiem!

Zbąszynek zajął pierwsze miejsce w rankingu "Gazety Prawnej” i dwóch ministerstw! Okazał się gminą, która w przeliczeniu na głowę mieszkańca wykorzystała w ostatnich latach najwięcej pieniędzy unijnych! Pokonała Łęknicę, Wymiarki, Górzycę, Słońsk...

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.07.2009