red

Przyjedzie do nas "Atomowy autobus". Naukowcy będą przekonywać do elektrowni jądrowych

Autobus, firmowany przez fundację Forum Atomowe 29 listopada odwiedzi Szczecin, 30 listopada - Koszalin. W sumie na trasie pojazdu jest dziesięć miast
Jak informują organizatorzy akcji, pasażerowie autobusu - młodzi naukowcy z Fundacji Forum Atomowe - za cel stawiają sobie popularyzację wiedzy nt. energetyki jądrowej oraz nauk ścisłych. Przystanki zaplanowano w ośrodkach akademickich w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Koszalinie, Białymstoku i Gdańsku oraz Wejherowie i Pucku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.11.2012

Najdroższe ulice handlowe w Polsce. Jest wśród nich nasza al. Niepodległości

Pierwsza dziesiątkę otwiera al. Niepodległości w Szczecinie ze stawką czynszu 408 euro. Wśród sklasyfikowanych w rankingu ulic tylko na al. Niepodległości czynsz wzrósł - o 3 proc. w skali roku. - Wzrost czynszów w Szczecinie związany jest z otwarciem Galerii Kaskada przy al. Niepodległości w drugiej połowie ubiegłego roku, co podniosło atrakcyjność lokalizacji - tłumaczy Katarzyna Michnikowska, starszy konsultant, dział wycen i doradztwa, Cushman & Wakefield.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.11.2012

Pół godziny krócej pociągiem z Zielonej Góry do Poznania

Podróż pociągiem między Zieloną Górą a Poznaniem skróci się o pół godziny. To dzięki modernizacji trasy kolejowej Zbąszynek - Czerwieńsk, związanej również m.in. z budową obwodnicy Czerwieńska. Prace wkroczyły w decydującą fazę.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.10.2012

20 koncertów z okazji 20-lecia Free Blues Clubu

Do Szczecina przyjadą m.in. Krzysztof Ścierański, Magda Navarrete, Marek Raduli, Grzegorz Grzyb. Zagrają Kolaboranci, Ludzie Mili...

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.10.2012

Człowiek z żelaza to człowiek oświecony... w technologii LED

Co można zrobić w warsztacie samochodowym ze 167 elementów - śrub, sworzni, wahaczy, amortyzatorów, napędów pompy olejowej, półosi z przegubem, sprężyn, siłowników, sprzęgieł i lampy? Okazuje się, że nie tylko samochód, ale też... współczesną rzeźbę.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.10.2012

Nowa fabryka w Stargardzie powstanie rok później. "Pogarsza się koniunktura"

Firma MTU Polska (spółka córka koncernu Tognum) miała rozpocząć produkcję w nowej fabryce w Stargardzie Szczecińskim w drugiej połowie 2013. r. W lipcu tego roku odbyło się nawet uroczyste wbicie łopaty na placu budowy. W rozesłanym w poniedziałek do mediów komunikacie czytamy, że inwestor na razie rezygnuje z tego przedsięwzięcia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.10.2012

Polizeikontrolle im Anflug

Mit Unterstützung schwerer Hubschrauber geht die Bundespolizei gegen die Grenzkriminalität vor. In Minutenschnelle lassen sich damit Straßenkontrollen einrichten. Die Inspektion Angermünde trainiert das mit Polizeistudenten aus Neustrelitz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.08.2012

Police boją się o przyszłość. Spotkanie z rosyjskim inwestorem

Związkowcy z Zakładów Chemicznych spotkali się z przedstawicielami rosyjskiego Acronu.

Wczoraj przedstawiciele Zarządu Grupy Acron spotkali się z przedstawicielami Związków Zawodowych ZCh Police – firmy, która stanowi ważną część Grupy Azoty Tarnów.

Rozmowy dotyczyły inwestycji i perspektyw rozwoju oraz gwarancji socjalnych dla pracowników w przypadku przejęcia Grupy Tarnów przez rosyjską Grupę Acron.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.06.2012

Kolejne zarzuty w aferze betonowej

W związku z nieprawidłowościami przy budowie CEA-Filharmonii Gorzowskiej zarzuty przedstawiono kolejnym osobom.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.06.2012

So wenig Arbeitslose im Mai wie seit 20 Jahren nicht mehr

Die Arbeitsagentur Cottbus melden für Mai 2012 so wenig Arbeitslose wie zuletzt im Mai 1992.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.05.2012