Cybinka

Ostatnie wycieczki busowe w ramach projektu „Jutro zaczęło się wczoraj”

Przy ruinach wieży ciśnień Falkensteina w Słubicach

W sobotę i niedzielę w ramach projektu „Jutro zaczęło się wczoraj” odbyły się dwie ostatnie wycieczki busowe do miejsc o walorach historyczno-przyrodniczych na terenie gmin Słubice i Cybinka.

Pierwszego dnia uczestnicy wycieczek odwiedzili m.in. Muzeum Polesia i Białkowa, Muzeum Bociana Białego w Kłopocie, ruiny miejscowego mostu, pozostałości dawnych papierni w Koziczynie i Prochowcu, przedwojenny cmentarz w Prochowcu, teren dawnego obozu karnej pracy wychowawczej "Oderblick" w Świecku, a na koniec rozpalili ognisko przy świetlicy wiejskiej w Rybocicach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.05.2015

1% podatku na zabytki powiatu słubickiego

Stadion w Słubicach - trybuna główna

Już tylko do końca miesiąca można składać rozliczenia podatkowe za rok 2014. Wszyscy, którym na sercu leży estetyka przestrzeni publicznej, ochrona dóbr kultury i przyrody w najbliższej okolicy, tj. konkretnie na terenie powiatu słubickiego, mogą przekazać 1% swojego podatku konkretnie na zabytki powiatu słubickiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.04.2015

Walory i kolory naszych gmin! - relacja z wycieczek busowych po gminach Słubice oraz Cybinka

Zwiedzanie stadionu w Słubicach (fot. Natalia Duer)

Podczas minionego weekendu mieszkańcy Gmin Słubice oraz Cybinka wyruszyli w podróż. Odkrywali historię i poszerzali wiedzę przyrodniczą związaną z okolicą. W sobotę o godz. 8:30 młodzież z terenu gminy wyruszyła spod Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince w kierunku Placu Bohaterów w Słubicach, gdzie dołączyła reszta grupy. By umożliwić uczestnictwo wszystkim, w tym osobom z trudnościami w poruszaniu, organizatorzy zdecydowali się zorganizować bus.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.04.2015

Kradzież na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Cybince. Sprawcy ujęci

Medalion na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Cybince

17 grudnia do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach wpłynęło telefoniczne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na Cmentarzu Oficerów Radzieckich w Cybince (woj. lubuskie). W poniedziałek ujęto sprawców.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.12.2010

Złodzieje okradli groby. My musimy się wstydzić

Nie udawajmy, że wszystko jest w porządku. Co byście pomyśleli, gdyby w Katyniu ktoś ukradł metalowe tablice z nazwiskami pomordowanych oficerów? A u nas tak potraktowano groby radzieckich żołnierzy!

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.05.2010

Muzyka klasyczna promuje historię Cybinki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Cybince, współfinansowana przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, przygotowała już drugi projekt "Między dawnymi, a nowymi czasy”.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.07.2009

Medalion na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Cybince

Medalion na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Cybince
Inhalt abgleichen