Kamil Siałkowski

Szpital z Zielonej Góry wspiera Gorzów na drodze do radioterapii

- Tu nie ma miejsca na walkę Gorzowa z Zieloną Górą. Nie jesteśmy konkurencją, a raczej bliźniakami - powiedział w środę Piotr Dębicki, prezes gorzowskiej lecznicy. Chwilę po tym, jak dwa największe szpitale w województwie podpisały specjalne porozumienie. Zielonogórzanie pomogą gorzowianom w tworzeniu zakładu radioterapii, który w przeszłości ma być częścią Gorzowskiego Centrum Onkologii.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.04.2014

Będzie połączenie z Gorzowa do Berlina. "Gazeta" apeluje: zawalczmy razem, by ruszyło jak najwcześniej! [KOMENTARZ]

Wszystkie ręce na pokład! Lobbujmy wspólnie o to, by bezpośrednie pociągi z Gorzowa do Berlina pojechały w przyszłym roku. Dziś nie ma przeszkód prawnych, aby na tej trasie połączenia uruchamiać. Jutro przeszkodą nie będzie też kolejowy tabor. Pojutrze do stolicy Niemiec pojedziemy. Zadbajmy o to, by to "pojutrze" nastąpiło najwcześniej, jak tylko to możliwe.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.03.2013

Jakie paliwo tankujemy w Lubuskiem? Najdroższe i najgorsze

Kierowcy z województwa lubuskiego nie mają powodów do radości. Za paliwo średnio płacimy najdrożej w Polsce. Mało tego: z najnowszych badań zleconych przez UOKiK wynika, że w naszym regionie kupujemy benzynę najsłabszej jakości.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.03.2013

Przychodzi komornik do szpitala. Zajmuje supernowoczesny tomograf!

Działający na zlecenie jednego z wierzycieli komornicy z Żyrardowa zajęli stojący w gorzowskim szpitalu tomograf komputerowy. - Z czymś podobnym jeszcze się nie spotkałem. Przecież to urządzenie służy do ratowania życia - załamuje ręce dyrektor Marek Twardowski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.01.2013

Powstanie szpitalna spółka i "jakoś to będzie"?

Rada społeczna gorzowskiego szpitala negatywnie odniosła się do planów przekształcenia lecznicy w spółkę. - Na tym etapie powinno być więcej konkretów - mówi szefowa rady. - Dziadostwo totalne. Sprzeciwiają się, a pomysłów nie mają żadnych - denerwuje się dyrektor szpitala Marek Twardowski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.01.2013

Lubuskie wyścigi do krematorium. Pierwsza będzie Skwierzyna?

Dyskusja o budowie krematorium przy cmentarzu w Gorzowie trwa od kilku lat. Tymczasem gorzowskiemu inwestorowi rośnie poważny konkurent. I to w pobliskiej Skwierzynie. Już w lipcu zacznie tam działać nowoczesna spalarnia zwłok. - Nie ma miejsca dla dwóch podobnych zakładów w jednym województwie - mówi ekspert z branży.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.01.2013

Na gorzowskie tory wróci pociąg do Berlina. A w drugą stronę pojedzie do Gdańska

Jeszcze w tym roku ma ruszyć połączenie TLK z Trójmiasta do Berlina przez Piłę i Gorzów - ujawniła spółka PKP InterCity. Ma być tańszym zamiennikiem dla szybkiego pociągu EuroCity jadącego przez Poznań i Rzepin.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.02.2012

Obcokrajowcu, skorzystaj z abolicji jak Tilak Raj

Z początkiem stycznia wchodzi w życie ustawa o abolicji dla cudzoziemców przybywających w Polsce nielegalnie. Przez pół roku będą mogli zgłosić się do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego i otrzymać zezwolenie na zamieszkanie w kraju na dwa lata.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.12.2011

Wojewoda Jabłoński: Wiem, że niewielu spodziewało się mojej nominacji

W poniedziałek Marcin Jabłoński (PO) wrócił do politycznej gry. Przed rokiem z hukiem wyleciał ze stołka marszałka województwa lubuskiego, a jego miejsce zajęła Elżbieta Polak. Nie było tajemnicą, że za tą zmianą stała właśnie skonfliktowana z Jabłońskim przewodnicząca Bukiewicz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.12.2011

Dziwny sojusz Solidarności z kibicami żużla. Wspólne marsze, sponsorowanie wyjazdów...

Zarząd gorzowskiego regionu Solidarności zasponsorował grupie kibiców Stali wyjazd do Warszawy na uroczyste obchody Święta Niepodległości. Sojusz związkowców z kibicami trwa już od kilku miesięcy.
Znajdziemy tam takie kwiatki jak ten, że "Ludwik Dorn jest reprezentantem skupionego w PiS syjonistycznego motłochu". Widnieje też relacja z ostatniego zjazdu Narodowego Odrodzenia Polski, w której czytamy, że polskich nacjonalistów ma połączyć "przekonanie o konieczności zniszczenia antynarodowego reżimu".

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.11.2011