Kalina Stawiarz

Branża IT bierze miliony: W kolejce po 450 mln euro!

Marszałek podpisuje ostatnie umowy na dotacje dla nowoczesnych technologii. Urząd rozdał 120 mln zł. Ostatnie dotacje trafią do Sinersio, jednej z najnowocześniejszych data center w kraju. Ale pieniędzy do wzięcia będzie więcej. Dużo więcej. W kolejnym unijnym rozdaniu dla IT przewiduje się nawet 450 mln euro

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.07.2013

Kasą, słowem i obietnicą, czyli jak Zielona Góra wchłania gminę

Warto dać gminie wiejskiej 3 mln zł, w ten sposób pokazać dobrą wolę, zamiast wydawać na ulotki, pseudospotkania i pseudowydawnictwa. I to nie jest przekupstwo - mówi prof. Czesław Osękowski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.03.2013

Zwierzyniec ruszy przed wyborami

Już za tydzień zielonogórski magistrat ogłosi przetarg na budowę zwierzyńca przy ul. Botanicznej. Na terenie ogrodu botanicznego zamieszkają kozy, muflony i ptactwo z zaprzyjaźnionego niemieckiego zoo.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.03.2013

Będzie kasa na Woodstock, lotnisko, szynobusy do Niemiec, wały...

Marszałek ma plan. Nie zaczyna zbyt wielu nowych inwestycji, bo województwa na to nie stać. Będą natomiast pieniądze na te projekty, które dofinansuje Unia. Przykład: 40 mln zł na nowe szynobusy. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zaplanowano duże projekty w melioracji. A z puli unijnego LRPO będzie realizowany duży program zabezpieczenia przeciwpowodziowego Gorzowa i budowy wałów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.11.2011

Jest decyzja rządu: Rośnie strefa w Nowym Kisielinie

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny został największą podstrefą ekonomiczną KSSSE. Jest już decyzja rządu w tej sprawie. Wkrótce zielonogórski magistrat ogłosi przetargi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.10.2011

Wójt nie chce kopalni. Niemcy też

Wójt gminy Gubin wysłał do Niemiec list, w którym nawołuje do bojkotu największej w historii Lubuskiego inwestycji: budowy kopalni i elektrowni. - Niczego nie ukrywam. Nie chcemy odkrywki - tłumaczy. - To niedopuszczalne. Jestem zbulwersowany - odpowiada wicemarszałek województwa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.09.2011

Kolej na Świebodzin. Gdzie dwóch się bije, tam... nikt nie skorzysta

Zielona Góra zniknęła z trasy Kolei Dużych Prędkości. W to miejsce nie pojawił się Gorzów, ale... Świebodzin. - Dla Lubuskiego to wielka strata. Jeśli ma tak być, lepiej żeby inwestycji nie było wcale - komentują politycy. - Jeśli tak zostanie, nie będzie żadnego przystanku na terenie woj. lubuskiego - mówi wicemarszałek Jarosław Sokołowski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.09.2011

Nici z węgla, wiatraki zmiotły brunatną kopalnię

W gminie Gubin zamiast kopalni i elektrowni mają powstać farmy wiatrowe. Sztandarowa inwestycja energetyczna kraju, szacowana na 20 mld zł, może zostać zablokowana. A to dlatego, że marszałek Elżbieta Polak za późno wysłała wójtowi swój sprzeciw wobec planów budowy wiatraków.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.09.2011

Po referendum: Władze gminy Gubin ocalały

W niedzielę mieszkańcy gminy Gubin głosowali w referendum za odwołaniem rady gminy i wójta. Wyniki nie są wiążące. Powód: niska frekwencja.
To było już drugie, w ostatnich miesiącach, referendum w gminie Gubin. Tym razem mieszkańcy odpowiadali na pytania, czy są za odwołaniem rady gminy i wójta Edwarda Aksamitowskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.04.2010