jk

Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej

"Mając na względzie dobre imię "Rzeczpospolitej" poinformowałem zarząd, że oddałem się do dyspozycji Rady Nadzorczej wydawnictwa "Presspublika" - poinformował Wróblewski w specjalnym oświadczeniu, które zajmuje główne miejsce na internetowej stronie "Rzeczpospolitej". Dalej jest o tym, że do najbliższego posiedzenia rady naczelny będzie przebywał na urlopie, a jego obowiązki obejmuje zastępca - Andrzej Talaga.
To efekt "politycznego tsunami" (słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego), jakie rozpętało się po wczorajszej publikacji "Rzeczpospolitej".

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.11.2012

Co zrobić z legnickiem węglem - pierwsza taka dyskusja

Jacek Kulesza, „Gazeta Wyborcza”: Temat budowy pod Legnicą kopalni węgla brunatnego wywołał ostatnio ogromne emocje. Z jednej strony mamy zwolenników tej inwestycji opierających się na twardych danych ekonomicznych. Przekonują oni, że będziemy potrzebować coraz więcej energii, a nie jesteśmy w stanie produkować jej w dużych ilościach bez legnickiego węgla. Z drugiej strony są reagujący emocjonalnie mieszkańcy, od których oczekuje się, że - dla dobra kraju - zmienią swoje dotychczasowe życie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.11.2009