Tatiana Serwetnyk

Odszedł ataman pojednania

Ukrainiec, urodzony w przedwojennej Rzeczypospolitej, świetnie mówiący po polsku, od lat mieszkający w Berlinie, bezustannie działał dla polsko-ukraińskiego pojednania i polsko-ukraińskiej współpracy. – Był człowiekiem pełnym życia, niezwykle towarzyskim, do końca ciekawym świata – mówi Bogumiła Berdychowska, publicystka, ekspert od spraw ukraińskich.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.10.2011

Prezydenci Polski i Rosji zaczynają nowy rozdział

To historyczne, przełomowe w naszych relacjach wydarzenie – mówił o swojej wizycie Dmitrij Miedwiediew

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.12.2010

Janukowycz między Brukselą a Moskwą

Przyszły prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz chce zbliżenia z UE, ale nie członkostwa w NATO. I na pewno nie zapomni o Rosji.
Eksperci mówią, że przez ostatnich pięć lat Wiktor Janukowycz dojrzał i bardzo się zmienił. Lepiej mówi po ukraińsku i popełnia mniej błędów. Jeszcze niedawno zdarzało mu się mylić Austrię z Australią Również jego żona, która podczas pomarańczowej rewolucji w 2004 roku mówiła o pomarańczach zatrutych przez amerykańskich imperialistów, zupełnie usunęła się w cień.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.02.2010

Putin odwiedzi Katyń?

Rosyjski dziennik, powołując się na historyk Inessę Jażborowską z polsko-rosyjskiej grupy ds. trudnych, twierdzi, że Władimir Putin przyjedzie do Katynia na obchody związane z 70. rocznicą mordu polskich oficerów przez NKWD, zaplanowane na kwiecień przyszłego roku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.11.2009