pw

Ropa pod Karlinem

Powraca sen o wielkiej ropie pod Karlinem. Choć złoże Daszewo, które w 1980 r. zasłynęło z wielkiej niekontrolowanej erupcji, dawno już zostało wyeksploatowane, w okolicy może być kolejne. Potwierdza to wstępna analiza badań, jakie przeprowadziła toruńska Geofizyka.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.10.2011

Blitzkrieg Kaczyńskiego

Szef PiS zapowiada pozwy przeciw niemieckim mediom i atakuje Tuska: - Z każdym państwem, nawet bardzo silnym jak Niemcy, trzeba utrzymywać stosunki stojąc, a nie w innej postawie. Platforma - 31 proc., PiS - 18 proc. - to najnowszy sondaż "Gazety". Ruch Palikota ma 10 proc. Wystarczył jeden dzień, by PiS stracił 3 pkt proc. To strata na granicy błędu pomiaru, ale - jak się dowiadujemy - przewaga Platformy nad PiS urosła także w sondażu zleconym przez PO w jednej z dużych pracowni badania opinii.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.10.2011

Przesyłka z Niemiec - Szczególny list

Do białogardzkiego magistratu nadeszła niecodzienna przesyłka. Stempel na kopercie zdradzał, że wysłano ją z Niemiec. Wewnątrz była mapa Białogardu z 1937 r., biuletyn stacjonujących wówczas w mieście wojsk oraz krótki list.
– Nadawca napisał w nim, że przez przypadek znalazł się w posiadaniu tych dokumentów i przesyła je w nadziei, iż trafią do naszego muzeum – zdradza rzecznik prasowy burmistrza Białogardu Piotr Janowski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.10.2011

Komorowski przeprasza

Prezydent Bronisław Komorowski przeprosił za zbeszczeszczenie pomnika pomordowanych Żydów w Jedwabnem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.09.2011

Między portem a portem - Polsko-niemiecka współpraca

Na zaproszenie prezesa Zarządu Portu Morskiego Henryka Rupnika do Kołobrzegu przyjechał przedstawiciel regionu Meklemburgii, a zarazem przewodniczący Wspólnoty Komunalnej Pomerania Peter Heise. Celem spotkania było zainicjowanie współpracy pomiędzy kołobrzeskim portem a porównywalnymi wielkością portami niemieckimi.
- O tym, aby zrobić coś dla Kołobrzegu, rozmawiałem już kilka miesięcy temu z panem Rupnikiem – zdradza Peter Heise. – Mam nadzieję, że nawiążemy współpracę mającą na celu między innymi wspólne działania promocyjne.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.03.2011

Koty z PAP mają być łowne

Rada programowa PAP zaprotestowała w oświadczeniu przeciwko naciskom polityków na dziennikarzy: "PAP jest od przekazywania informacji, a nie kształtowania polityki zagranicznej rządu"

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.03.2011

Spektakl na rocznicę

Na drodze stało Rościęcino
Spektakl na rocznicę
KOŁOBRZEG. Muzeum Oręża Polskiego, Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Uśmiech” oraz Lubuskie Towarzystwo Rekonstrukcji Historycznej przygotowują spektakl historyczny, który upamiętni 66. rocznicę zajęcia przez żołnierzy 1. Armii Wojska Polskiego Rościęcina. To właśnie m.in. w tej miejscowości utworzono w marcu 1945 r. ośrodek zgrupowania polskich żołnierzy, walczących o zdobycie Kołobrzegu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.02.2011

Chcemy rozmawiać z Rosjanami

Tak szybko, jak tylko to będzie możliwe, będziemy ujawniali wszystkie materiały, jakie są w polskiej dyspozycji - zapowiedział premier Donald Tusk. Materiały te mają dowieść, że Rosjanie nie dopełnili wszystkich procedur
Podczas swojej konferencji premier wielokrotnie podkreślił, że Polska chce rozmawiać z Rosjanami o opublikowanym w środę raporcie MAK. - To, co budzi zastrzeżenia polskiej strony, to braki tego raportu: dotyczące okoliczności, a być może przyczyn, odnoszące się do lotniska, wieży i zachowania kontrolerów - mówił Tusk.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.01.2011

20-lecie przekazania insygniów II RP

Dwadzieścia lat temu, cztery godziny po zaprzysiężeniu prezydenta Lecha Wałęsy na Zamku Królewskim w Warszawie, prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski przekazał mu insygnia władzy II Rzeczypospolitej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.12.2010

Polska wzywa Białoruś na dywanik

- Wydarzenia w Mińsku to sygnał dla wielu krajów Unii do ponownego przeanalizowania strategii UE wobec Białorusi - mówił prezydent Bronisław Komorowski. Oceniając sytuację na Białorusi, sparafrazował tytuł powieści Ericha Marii Remarque'a "Na Białorusi, czyli Wschodzie, bez zmian".

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.12.2010