Warta-Klempicz

Będzie elektrownia atomowa w Klempiczu?

To chyba jednak jest sukces, bo nawet gdyby premier był z Poznania, to myślę, że Żarnowiec i tak miałby pewną wygraną - mówi marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, który w ubiegłym roku zgłosił rządowi kandydaturę Klempicza, jako miejsca lokalizacji elektrowni.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.03.2010

Mamy szansę na elektrownię atomową

Listę czterech rozpatrywanych lokalizacji elektrowni jądrowej w Polsce ogłosiło we wtorek Ministerstwo Gospodarki. Pierwszy taki obiekt ma powstać w Żarnowcu do 2020 r. Druga elektrownia zbudowana zostanie w jednej z trzech miejscowości. - Zasadnym wydaje się zarekomendowanie po Żarnowcu równorzędnych trzech lokalizacji: Warta-Klempicz [Wielkopolskie - red.], Kopań [w Zachodniopomorskiem] i Nowe Miasto [woj. mazowieckie] - powiedziała pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej i wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.03.2010

Sprawdź jak blisko będziesz miał elektrownię atomową

Województwa złożyły do ministerstwa gospodarki 28 propozycji lokalizacji dla pierwszej polskiej elektrowni atomowej. W lutym wybranych zostanie kilka najlepszych propozycji. Z nich Polska Grupa Energetyczna wybierze ostateczne miejsce budowy

Pełną listę zgłoszonych lokalizacji podało ministerstwo gospodarki. Są to:

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.01.2010