Czesław Wachnik

Ostry protest przeciwko nowym zasadom egzaminowania kierowców

Wiele ostrych słów padło w czwartek na pikiecie protestacyjnej, do której doszło na schodach wejściowych do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Mówiono o kacykach w stolicy i niewolnikach w terenie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.03.2013

Budżet województwa został uchwalony

Mimo ostrej krytyki ze strony opozycji, budżet województwa został w środę uchwalony. Dochody wyniosą 507,6 mln zł, wydatki o ponad 5 mln zł mniej. Nadwyżka trafi na spłatę długów. A tych region ma naprawdę dużo.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.12.2012

Kobiety obudźcie się, apelował Janusz Palikot

W poniedziałek z mieszkańcami w zielonogórskiej Palmiarni spotkał się przewodniczący Ruchu Palikota Janusz Palikot, przewodnicząca Ruchu Kobiet i jednocześnie wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka oraz profesor Zbigniew Izdebski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.11.2012

Łagów walczy z wojskiem o jezioro

- Jeśli dojdzie do przejęcia prawie 30 proc. jeziora Ciecz przez wojsko, w gruzach legną nasze plany, by Łagów stał się uzdrowiskiem - mówi wójt Ryszard Oleszkiewicz. Wojsko na to: - Bez tego region może utracić setki miejsc pracy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.10.2012

To już koniec Zastalu. 300 osób trafi na bruk

Wczoraj do zielonogórskiego urzędu pracy trafiło pismo o zwolnieniu w byłym Zastalu 150 osób. Wypowiedzenia dostaną już w sierpniu. Kolejnych 150 pracowników trafi na bruk we wrześniu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.07.2012

Dla drogowców mistrzostwa Europy już się rozpoczęły

Drogowcy przygotowują się do najazdu kibiców zmierzających na mecze. Wyznaczyli tzw. drogi rekomendowane i wydrukowali tysiące ulotek, które trafią do zmotoryzowanych gości.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.06.2012

Pieniądze na kolej: Szykują się nam milionowe inwestycje

W jakich warunkach dziś musimy podróżować koleją - to wie większość rodaków. Kiedy to się zmieni. Podobno już (sic!) przed rokiem 2015.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.08.2011

Autostradą A2 pojedziemy w listopadzie

We wrześniu autostrada A2 od Nowego Tomyśla do Świecka ma wyglądać jak dwie biegnące obok siebie wstęgi jasnoszarego betonu. A pojedziemy nią w listopadzie. – Beton ma dojrzeć – wyjaśnia prezes Andrzej Patalas.

Droga krajowa nr 2 od Nowego Tomyśla do Świecka jest jednym z najbardziej obciążonych szlaków. Niekiedy a szczególnie w piątek i sobotę oraz poniedziałek samochody, jadą zderzak w zderzak.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.08.2011

Zielona Góra. Azjaci mogą dać nowe miejsca pracy

Jeśli wejdzie do nas azjatycki koncern Lotte, wybuduje cztery fabryki z 400 etatami na początek. Tylko musimy pokonać Wałbrzych. Wiceprezydent Dariusz Lesicki: - W ciągu trzech lat powstanie u nas 4 tys. miejsc pracy. Wydaje się, że dla rynku pracy w naszym mieście, powoli zaczyna zza chmur przebija się słońce. A dotychczas było z tym niestety źle. Wprawdzie w strefie ekonomicznej przy Trasie Północnej powstało ponad 1,7 tys. miejsc pracy, ale praktycznie wszystkie firmy, które tam zainwestowały, mają rodowód zielonogórski. Wymieńmy tu Stelmet, LUG, Lumel czy Sandbud.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.07.2011

Tiry rozjadą nam miasta?

- Tiry rozjadą nasze ulice - mówi zdenerwowany nasz Czytelnik. Po wprowadzeniu opłat za korzystanie z niektórych dróg kierowcy zaczęli wybierać te bezpłatne. A one często nie są dostosowane do tak ciężkich pojazdów. To, że na północy regionu kierowcy ciężarówek omijają bramki systemu Viatoll nie jest niczym nowym. Wiedzą to pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego.
- Faktycznie zauważyliśmy, że od czasu uruchomienia systemu na starej "trójce” od Gorzowa w stronę Szczecina jest większy ruch tirów - przyznaje Arkadiusz Owczarski, kierownik gorzowskiego oddziału ITD.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.07.2011