Stowarzyszenie Nigdy Więcej

O Antysemityzmie globalnie

W Warszawie zakończyła się międzynarodowa konferencja na temat antysemityzmu i rasizmu, trwająca od 15 do 18 października.

Kilkudziesięciu wybitnych uczonych, dyplomatów, działaczy społecznych i dziennikarzy z pięciu kontynentów spotkało się w Warszawie na zaproszenie Stowarzyszenia i redakcji magazynu 'NIGDY WIĘCEJ', by dyskutować na temat globalnych problemów antysemityzmu, ksenofobii i nietolerancji wobec mniejszości. Konferencja pt. 'Probing the Limits of Tolerance' odbyła się w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk, a jej współorganizatorem był Uniwersytet w Tel Awiwie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.10.2012

Walka z rasizmem na EURO 2012

17 czerwca 2011 r., podczas gali Fair Play w warszawskim Hotelu Sobieski, miało miejsce uroczyste wręczenie tegorocznej Europejskiej Nagrody dla Kibiców Piłki Nożnej dla antyrasistowskiego Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’. Jury nagrody składa się z przedstawicieli UEFA, Komisji Europejskiej, Rady Europy, Miasta Brukseli, Europejskiej Sieci Mediów Sportowych oraz międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Sportu i Postaw Obywatelskich. W imieniu Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’ nagrodę odebrał Jacek Purski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.06.2011

Etnoliga ruszyła!

WRS.jpg

Warszawska Etnoliga ruszyła 11 września. W futbolowych rozgrywkach
uczestniczy dwanaście wielokulturowych drużyn - wśród zawodników są
mieszkający w stolicy Afrykanie, Wietnamczycy, Czeczeni, przedstawiciele
innych narodowości, a także drużyna kobieca, sympatycy Stowarzyszenia
'NIGDY WIĘCEJ' i kibice Legii Warszawa.

Celem Etnoligi jest integracja warszawiaków różnego pochodzenia. W
ramach projektu zorganizowano ligę halowej piłki nożnej oraz cykl
wydarzeń o charakterze kulturalnym z udziałem imigrantów (w tym
uchodźców), kibiców i dziennikarzy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.09.2010

Nazizmu nigdy więcej na Allegro!

W tym roku Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem obchodzony jest w wielu miejscach w Polsce pod hasłem 'Nazizmu nigdy więcej na Allegro!' W kilkunastu miastach odbywać się będą akcje informacyjne, działanie artystyczne, koncerty, rozdawanie ulotek i zbiórki podpisów pod apelem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.03.2010

10 tysięcy podpisów przeciwko antysemickim pismom w "ruchu"

Komunikat

Z okazji 65. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau oraz Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' złożyło w siedzibie firmy 'Ruch' S.A. petycję protestacyjną podpisaną przez 9648 osób z apelem o zaprzestanie dystrybucji wydawnictw o charakterze antysemickim i rasistowskim.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.01.2010