Justyna Suchecka

"Żyd" i "pedał" to na naszych piłkarskich trybunach normalne obelgi.

A Anglicy zakazują nawet wołania "grasz jak dziewczyna" . - PZPN na co dzień blisko współpracuje z organizacją Nigdy Więcej, która przeciwdziała rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji - zauważa Kwiatkowski. W Nigdy Więcej przyznają, że walka z nietolerancją na boisku, w szatni i na trybunach to trudny temat. - Kiedy kilkanaście lat temu rozpoczynaliśmy walkę z rasizmem, też wszyscy mówili: "z tym nic nie da się zrobić" - wspomina Marcin Kornak, prezes stowarzyszenia Nigdy Więcej i inicjator kampanii "Wykopmy Rasizm ze Stadionów".

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.08.2013

Kongres Kobiet: zrzutka na Rokitę, atak na Gowina

V Kongres Kobiet w Sali Kongresowej w Warszawie rozpoczął się wczoraj. Zarejestrowało się 8,5 tys. uczestników, głównie kobiet. Hasłem jest: "Partnerstwo, solidarność, różnorodność".Wśród uczestniczek Kongresu coraz więcej osób jest za mocniejszym wejściem w politykę, a nawet za utworzeniem własnej partii. - Kobiet jest za mało w Sejmie, kobiecy punkt widzenia nie jest reprezentowany.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.06.2013

Z Hitlerem przeciw aborcji

Śródmieście Poznania. Samochody zwalniają. Ludzie przystają. Widać niedowierzanie i szok. Nad ich głowami gigantyczna twarz Adolfa Hitlera. Obok zdjęcie usuniętych płodów. I hasło: "Aborcja dla Polek. Wprowadzona przez Hitlera 9 marca 1943 r.".

To pierwszy akord kampanii antyaborcyjnej fundacji Pro. Jej billboard zawisł na razie w Poznaniu, wkrótce ma się pojawić w innych miastach. Motyw z Hitlerem będzie również 7 marca na manifestacjach, które fundacja urządzi w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Rzeszowie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.03.2010