Jacek Harłukowicz

NOP gloryfikował białą siłę z miejskiego tramwaju.

Przez godzinę jeździli w niedzielę po Wrocławiu tramwajem członkowie rasistowskiego Narodowego Odrodzenia Polski. Wóz okleili swoimi bannerami, a przez megafon wykrzykiwali hasła w stylu "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". Wszystko w majestacie prawa, bo tramwaj legalnie wynajęli od MPK.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.08.2012

Pięć lat później rasizm we Wrocławiu ma się dobrze

Kilka dni temu we Wrocławiu znów wybuchła debata o rasizmie. Dyskutuje się tak zażarcie, tak bardzo zaprzecza, że Wrocław ma z nim cokolwiek wspólnego, że wszyscy niemal zapomnieli, iż 21 marca jest międzynarodowym dniem walki z tym zjawiskiem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.03.2012

Przerwana lekcja tolerancji w wielokulturowym mieście

Nauczyciele z wrocławskiej "czternastki" stworzyli i chcieli realizować w szkołach program przeciwko rasizmowi i wykluczeniom. Miał ruszyć na początku 2012 roku jako część przygotowań do Euro. Nie ruszył i nie wiadomo, czy w ogóle będzie realizowany. W tle konflikt o pieniądze i zarzuty "wprowadzania homoseksualizmu do szkół tylnymi drzwiami".

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.03.2012

Kto rozwikła zagadkę skrzyń wykopanych pod Kowarami

Wrocławski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wszczął śledztwo w sprawie ewentualnego nielegalnego wywozu z Polski skrzyń z odnalezionymi na Dolnym Śląsku dokumentami z obozu Auschwitz. Nie wiadomo jednak czy takie znalezisko w ogóle miało miejsce.
- Słyszałem już, że wszystko zmyślił po to tylko, by wzbudzić zainteresowanie swoją niedawno wydaną książką, która się ponoć nie sprzedaje - mówi Rzońca. Tytuł książki autorstwa Mieczysława Bojki brzmi "Wspomnienia wytrawnego poszukiwacza skarbów i tajemnic".

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.01.2012

Przed Euro: hoteli niewiele, a mogą być bardzo drogie

Wybierających się do Wrocławia kibiców na Euro może spotkać niemiła niespodzianka. Jeśli już jakimś cudem uda im się zarezerwować pokój w hotelu, jego cena w dniu meczu może być nawet kilkaset procent wyższa od tej, jaką zapłaciłby dzisiaj.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.11.2011

Rasiści na kongresie NOP

Obchody rocznicy NOP-u odbywały się w cieniu organizowanego przez nich II Marszu Patriotów. We Wrocławiu marsz narodowców miał spokojny charakter. Prawdziwe poglądy NOP pokazał później, w czasie kongresu z okazji 30-lecia swojej działalności, który odbył się 11 i 12 listopada w gmachu wrocławskiej Starej Giełdy.
Jednym z gości był Roberto Fiore, były eurodeputowany, szef skrajnie prawicowej włoskiej partii Forza Nuova od lat oskarżany o antysemityzm i poglądy bliskie faszyzmowi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.11.2011

Nie chciał krzyża w szkole, nie chce i w Sejmie

- Krzyż powinien zniknąć z Sejmu, bo państwo powinno być takim miejscem, w którym dobrze żyje się każdemu jego obywatelowi, bez względu na wyznawane wartości, religię czy przekonania - uważa Tomasz Chabinka, jeden z organizatorów głośnej debaty o obecności symboli religijnych w XIV LO we Wrocławiu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.11.2011

Wojna SLD z Redwatch - za "zdrajców białej rasy"

Działacze SLD złożą w piątek w Prokuraturze Generalnej wniosek o ściganie administratorów strony redwatch.info publikującej wizerunki "zdrajców białej rasy".

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.11.2011

Taxi Kibol. Na ulicach Wrocławia rządzą kibice Śląska

Założona przez kibiców i zatrudniająca ich jako kierowców korporacja Taxi Śląsk Wrocław przemocą przejmuje wrocławski rynek taksówkowy. Jej kierowcy i wspierający ich miejscowi kibole siłą przeganiają konkurencję z najbardziej atrakcyjnych miejsc. Niepokorni są zastraszani, zdarzają się przypadki niszczenia aut.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.09.2011

Tysiące kibiców na dniu otwartym stadionu na Euro 2012

Tysiące wrocławian przybyło w niedzielę na dzień otwarty stadionu na Maślicach. Na pięć dni przed walką Adamek - Kliczko arena jest niemal gotowa i trudno było spotkać kogoś, komu by się nie podobała. Kibice przekonali się też, jak wielki to obiekt i jak trudno go będzie wypełnić.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.09.2011