Tomasz Rusek

Firmy stracą miliony, a ludzie pracę

- Jestem do tyłu jakieś 400 tys. zł! Tyle leży u mnie na polu! - złościł się wczoraj rolnik Robert Tuz spod Strzelec Krajeńskich. Producenci biomasy zablokowali wczoraj krajową trójkę w Skwierzynie. I kilka innych tras w Polsce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.04.2013

Nadgorliwy komornik musi oddać tomograf

W czwartek w "GL” ujawniliśmy, że komornicy zajęli w gorzowskim szpitalu nowy tomograf komputerowy. Sprawa zrobiła się głośna w całej Polsce. Efekt? Także wczoraj, pod presją Krajowej Rady Komorniczej, udało się "uwolnić” urządzenie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.02.2013

Przekręt z filharmonią. Są zarzuty dla budowlańców

Już pięć osób ma zarzuty w związku z budową gorzowskiej filharmonii - dowiedzieliśmy się wczoraj. Po urzędniku z magistratu prokuratorzy postawili je kierownikowi budowy i trzem inspektorom nadzoru budowlanego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.06.2012

Odpalamy wehikuł czasu

Odwiedźcie miasto, jakiego już nie ma - w czwartek w Klubie Myśli Twórczej Lamus o 19.00 wernisaż wystawy niezwykłej wystawy ,,Z albumu gorzowian III''. Będą tu fotografie z prywatnych zbiorów naszych Czytelników!
Gdy w 2007 r. wpadliśmy na pomysł, by pokazywać na łamach ,,GL'' prywatne zdjęcia gorzowian sprzed lat z miastem w tle, mało kto podejrzewał, że rubryka przetrwa do dziś, a po drodze fotografie trafią na wystawy! Jutro będzie już trzecia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.09.2011

Biznes nie ciągnie do gorzowskiej dominanty

- Ogłaszamy kolejny przetarg na pomieszczenia pod „pająkiem”. Tym razem powinno się udać - mówi szef OSiR-u Włodzimierz Rój. Byłoby super, bo nie dość, że pusta dominanta źle wygląda, to jeszcze kosztuje ponad 100 tys. rocznie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.09.2011

Amfiteatr jest gotowy!

Na ogromnej podłodze sceny nie wystaje choćby jedna śrubka. Schody pomiędzy rzędami na widowni będą wieczorami podświetlane. A dach jest przeogromny. Tak wygląda po remoncie nasza opera parkowa. W piątek oficjalnie zakończyła się przebudowa gorzowskiego amfiteatru. - Środka nie widziałem, ale z zewnątrz wygląda imponująco. Oby było tu dużo koncertów i dużo widzów - mówił nam w piątek spacerujący nieopodal obiektu Andrzej Krewczyński. Sam nie był tu całe lata.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.07.2011

Nowy tramwaj ma 40 lat, ale da radę!

To była najdłuższa podróż niebiesko - żółtego wagonu. Z Amsterdamu do Gorzowa przyjechał na specjalnej platformie. W piątek po raz pierwszy dotknął naszych torów. A od lipca będzie nas woził!

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.04.2011

Tramwaje na pewno zostają, ale... też na pewno będą cięcia

- Nie stać nas na utrzymywanie takiej sieci, jaka jest dziś - mówi wprost prezydent Tadeusz Jędrzejczak. Tramwaje najpewniej nie znikną z miasta. Pytanie tylko, ile linii uda się utrzymać.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.01.2011

Wielkie tragedie komunikacyjne w naszym regionie

18 osób zginęło we wtorkowym wypadku busa pod Nowym Miastem. To największa od kilkunastu lat tragedia komunikacyjna w Polsce. Ale wielkie tragedie zdarzały się też w naszym regionie. I przyczyną zawsze był ludzki błąd, brawura albo głupota.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.10.2010

Dziś o 18.00 w Lamusie debata o przyszłości miasta. Czekamy na Ciebie!

Jakie będzie miasto za 5, 10 albo 15 lat? Najpierw szukaliśmy odpowiedzi na łamach ,,Głosu Gorzowa''. Dziś spotykamy się w klubie Lamus z uczestnikami naszej debaty. Zapraszamy gorzowian!

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.09.2010