pij

Zlikwidowano największą plantację konopi w Polsce

Plantacja została odkryta w miejscowości Drzeńsko w powiecie słubickim. Pod dachem rosło dziewięć tysięcy sadzonek. Sama instalacja do ich uprawy miała kosztować milion złotych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.12.2012

Rowerzyści dostali większe uprawnienia

Legalne przyczepki, jazda w grupie, kontrapasy i jazda po chodniku w ekstremalnych warunkach pogodowych. Sensacyjne rowerowe zmiany w kodeksie drogowym.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.03.2011

Duże pieniądze na naprawę wałów i rzek

Na naprawy melioracyjne w regionie woj. lubuskie dostało aż dziewięć milionów złotych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.02.2011

W Zielonej Górze wybuchło 40 kuchenek gazowych.

Mamy potwierdzenie, że jedna osoba nie żyje. To 50-letni mężczyzna. Znaleziono go w zsypie jednego z budynków. Osiem osób jest rannych. Z powodu wybuchów kuchenek gazowych z dwóch osiedli ewakuowano 6,5 tysiąca osób.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.11.2010

Profesjonalna fabryka nielegalnych papierosów zlikwidowana pod Sulechowem

Na profesjonalnej linii produkcyjnej w hali pod Sulechowem przestępcy wyprodukowali nielegalne papierosy warte około 324 tys. zł. Skarb państwa stracił na tym ponad 383 tys. zł.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.11.2010

Sanepid i policja zamknęli wszystkie lubuskie sklepy z dopalaczami

W sumie lubuski sanepid i policja zakazali sprzedaży dopalaczy w 74 sklepach w regionie. Za złamanie zakazu grozi do dwóch lat więzienia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.10.2010

Powódź w regionie. Fala kulminacyjna przechodzi przez gminę Gubin

Fala kulminacyjna przeszła już przez powiat żarski. Mieszkańcy zalanych terenów, którzy znaleźli schronienie u krewnych wrócili do swoich domów. Z żywiołem zmagają się powiaty krośnieński, żagański i zielonogórski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.09.2010

Policyjny projekt dla lubuskich gimnazjów

"Przemoc w rodzinie – jednym głosem mówimy NIE!”. Rusza nabór do udziału w projekcie profilaktycznym dla gimnazjów z woj. lubuskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.09.2010

Policyjny projekt dla lubuskich gimnazjów

"Przemoc w rodzinie – jednym głosem mówimy NIE!”. Rusza nabór do udziału w projekcie profilaktycznym dla gimnazjów z woj. lubuskiego.
Szczegóły dotyczące projektu profilaktycznego oraz zasady udziału szkoły w projekcie można znaleźć na stronach internetowych: www.lubuska.policja.gov.pl oraz www.ko-gorzow.edu.pl w zakładce "Rodzice i Uczniowie"

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.09.2010

Rondo Obrońców Krzyża w Zielonej Górze

Rano ktoś postawił tabliczkę z nazwą nowego ronda na ul. Botanicznej. Najnowsza drogowa inwestycja została ochrzczona imieniem Obrońców Krzyża.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.08.2010