Anna Dąbrowska

Tylko kamery i strażnicy, czyli Sejm słabo zabezpieczony

Dyskusja o zabezpieczeniu budynków parlamentu (cały obiekt mieści się na 6,5 ha) wróciła po informacjach prokuratury i ABW o zatrzymaniu 45-latka, który planował zamach terrorystyczny na Sejm podczas obrad parlamentu.
Zatrzymany chciał zdetonować materiały wybuchowe przed głównym wejściem, załadowane na samochód ciężarowy. Szef straży marszałkowskiej przewidywał właśnie takie scenariusz ataku terrorystycznego, który wymyślił Brunon K.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.11.2012

In vitro: Platforma wyrzuca ustawę do kosza

Nie będzie specjalnej ustawy regulującej in vitro. Decyzją premiera, projekt wyląduje w koszu, a sprawy związane z zapłodnieniem pozaustrojowym ureguluje wyłącznie konwencja bioetyczna Rady Europy, która ma być ratyfikowana w przyszłym roku.
Jak poinformował w poniedziałek premier, finansowanie zapłodnienia in vitro nie będzie się odbywało na mocy ustawy czy rozporządzenia, ale w ramach kolejnego programu zdrowotnego przygotowanego przez resort zdrowia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.11.2012

Kolejny spór o Smoleńsk. Z National Geographic w tle Smoleńsk: kolejny odcinek batalii.

W przyszłym roku w 137 krajach, w 37 wersjach językowych, będzie można zobaczyć film o katastrofie smoleńskiej, produkowany na zlecenie National Geographic Channel. Choć jeszcze nie ma scenariusza, już został oprotestowany.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.06.2012

Młodzi jak starzy. Na kogo głosuje młodzież? Na PiS.

Ankieterzy CBOS zapytali młodzież, która skończyła 15 lat, ale jeszcze nie przekroczyła 18, o preferencje wyborcze. Wyszło, że 22 proc. z reprezentatywnej grupy przebadanych zagłosowałoby dziś na PiS, 18 proc. na Ruch Palikota, a tylko 12 na partię Donalda Tuska.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.06.2012

Co rzecznik myśli?

Prof. Irena Lipowicz chce koncentrować się na budowaniu zaufania obywateli do państwa. Będzie tez walczyć z przejawami dyskryminacji, ale prawa mniejszości seksualnych odkłada na dalszy plan.
Pewien poseł, który zna Lipowicz z czasów parlamentarnych twierdzi, że nowa RPO jest bardzo przywiązana do stanowiska Kościoła w wielu sprawach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.06.2010