Gorzów Wielkopolski

Były asystent posła i radny Platformy do sądu za "martwe dusze"

Gotowy jest już akt oskarżenia w sprawie afery "martwych dusz" w gorzowskiej Platformie Obywatelskiej. W czasie śledztwa przewijały się nazwiska ośmiu działaczy PO. Ostatecznie - na wniosek prokuratorów ze Szczecina - na ławę oskarżonych ma trafić dwoje z nich - radny PO Marcin Gucia i członek partii Katarzyna B.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.04.2013

Szpitalna spółka z opóźnieniem

Dziś gorzowski szpital miał być zarejestrowany jako spółka. Tak się jednak nie stało. Nadal trwa inwentaryzacja szpitalnego majątku. - Pojawiły się także problemy dotyczące rozliczania projektów realizowanych w ramach LRPO – mówi marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.04.2013

Na spółkę jeszcze poczekamy. Papiery gotowe, ale nie wiadomo, ile szpital jest wart

Umowa spółki i regulaminy już są gotowe, ale na przekształcenie gorzowskiego szpitala trzeba jeszcze poczekać. Trwa liczenie, ile szpital jest wart i jaki majątek trzeba przekazać przyszłej spółce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.04.2013

Będzie połączenie z Gorzowa do Berlina. "Gazeta" apeluje: zawalczmy razem, by ruszyło jak najwcześniej! [KOMENTARZ]

Wszystkie ręce na pokład! Lobbujmy wspólnie o to, by bezpośrednie pociągi z Gorzowa do Berlina pojechały w przyszłym roku. Dziś nie ma przeszkód prawnych, aby na tej trasie połączenia uruchamiać. Jutro przeszkodą nie będzie też kolejowy tabor. Pojutrze do stolicy Niemiec pojedziemy. Zadbajmy o to, by to "pojutrze" nastąpiło najwcześniej, jak tylko to możliwe.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.03.2013

Niech wreszcie ruszą pociągi

W projekcie „Rail Baltica Growth Corridor“, realizowanym w ramach programu INTERREG IV, Administracja Senatu ds. Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska Berlina wspiera wspólnie z polskimi i dalszymi zagranicznymi partnerami współpracę regionów europejskich wzdłuż osi Rail Baltica sięgającej od Berlina-Brandenburgii przez Warszawę aż po Helsinki i Sankt Petersburg.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.03.2013

Już nie proszą a żądają

- Ponieważ od lat podejmujemy szereg działań, które mają przywrócić bezpośrednie połączenie kolejowe z Berlina do Gorzowa, obecnie już o to nie prosimy, ale wręcz żądamy - powiedziała wiceprezydent Gorzowa Ewa Piekarz po konferencji poświęconej nowym szansom, jakie daje polsko-niemiecka umowa o współpracy w dziedzinie komunikacji kolejowej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.03.2013

Będą pieniądze dla gorzowskiego szpitala

Będą pieniądze na oddłużenie szpitala wojewódzkiego w Gorzowie. Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann potwierdził, że jest dobra wola, by pomóc gorzowskiej lecznicy. Elżbieta Polak, marszałek województwa, po rozmowie z ministrem powiedziała, że jest on zaskoczony faktem przekręcania jego słów i opinii przez lokalnych polityków.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.03.2013

Ministerstwo wspiera szpitalną operację w Gorzowie

Ministerstwo Zdrowia wspiera przekształcenie szpitala wojewódzkiego w Gorzowie i będzie nam pomagać w każdym możliwym zakresie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.03.2013

Szpitalna spółka w gabinecie wiceministra

- Jak dobrze przekształcimy w spółkę szpital w Gorzowie, to będziemy wzorem dla innych polskich szpitali - twierdzi senator Helena Hatka. Razem z marszałek wydeptywały ministerialne ścieżki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.03.2013

PiS i SLD przeciwne przekształceniu szpitala w Gorzowie

O godzinie 11 w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze rozpoczęła się sesja sejmiku, podczas której radni podejmą decyzję ws. przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.02.2013