Piotr Machajski

Kibolski terror

Kibole atakują nie tylko na stadionach. Ci związani z Legią w sobotę w podwarszawskich Łomiankach przerwali mecz znienawidzonej Polonii. W niedzielę w Gdyni kibole Ruchu Chorzów pobili meksykańskich marynarzy.
W niższych ligach nie obowiązuje zakaz odpalania rac i rzucania petard. - Takich ludzi można ukarać tylko za naruszenie przepisów kodeksu karnego - mówi anonimowo oficer policji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.08.2013

11 listopada: trzy marsze, kilka pikiet. I wielka mobilizacja policji

W zeszłym roku świętowanie niepodległości zakończyło się zamieszkami, zatrzymaniem ponad 200 osób, zdemolowaniem pl. Konstytucji oraz spaleniem dwóch samochodów należących do telewizji. W tym roku na ulice Warszawy 11 listopada wyjdą trzy główne marsze i kilka mniejszych pikiet. Znów zostaną ściągnięte posiłki policji z innych miast.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.11.2012

Fundacja ocenia policję

Użycie siły na pl. Konstytucji zasadne, na pl. Na Rozdrożu za mało policjantów, niedopuszczalne przypadki bicia osób już zatrzymanych. Helsińska Fundacja Praw Człowieka opublikowała wczoraj raport w sprawie wydarzeń z 11 listopada.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.11.2011

Co tak naprawdę robili Niemcy na Nowym Świecie

Kilka godzin wcześniej, zanim na pl. Konstytucji zaczął zbierać się Marsz Niepodległości, a kibole ruszyli z brukiem i petardami, na Nowym Świecie policja zatrzymała grupę antyfaszystów z Niemiec. Policja miała niemiecką ekipę na oku od początku ich wjazdu do Polski. W Warszawie w ślad za niemiecką antifą ruszyli też prawicowi dziennikarze.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.11.2011

Bitwa o niepodległość

Wiec Kolorowej Niepodległej nie pozwolił narodowcom przejść przez centrum stolicy. Jednak grupy kiboli zaatakowały policję, która oddzielała ich od przeciwników Marszu Niepodległości. Wszczynali bijatyki, rzucali brukiem, niszczyli auta. Marsz Niepodległości organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny miał wyruszyć z pl. Konstytucji o godz. 15.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.11.2011

Tusk zamyka stadiony

Po ostrych słowach premiera wojewodowie zamykają stadiony w Poznaniu i Warszawie. Prezes Legii nazywa to pokazówką, Lech grozi rządowi sądem, a prezydent Poznania staje po stronie stadionowych bandytów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.05.2011

Krzyż i desperaci

Rośnie napięcie pod Pałacem Prezydenckim. Wczoraj zatrzymano tam mężczyznę z nieuzbrojonym granatem. Władze Warszawy mówią o zamknięciu ruchu w tej części miasta. Terminu przeniesienia krzyża wciąż nie ma.
- Wczoraj kupa, dzisiaj granat, a jutro ktoś przyniesie bombę albo się podpali - mówi oficer BOR, komentując ostatnie wydarzenia pod Pałacem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.08.2010

Zwycięski rokosz pod krzyżem

Miało być przede wszystkim "godnie". Krzyż upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej o godz. 13 w uroczystej procesji miał być przeniesiony do oddalonego o 400 m kościoła św. Anny.
Choć od tygodni było wiadomo, że przeciwnicy przeniesienia krzyża nie odpuszczą, Kancelaria Prezydenta liczyła na to, że tłum doceni powagę chwili, a widok księży uczestniczących w procesji ostudzi ich emocje. Dlatego całe tzw. zabezpieczenie miało być "na miękko". Przede wszystkim bez policji, za to z udziałem strażników miejskich w odświętnych mundurach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.08.2010

Gorąca sobota: EuroPride kontra pięć manifestacji

Pięć kontrmanifestacji zgłosili do stołecznego ratusza przeciwnicy Europride.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.07.2010