asz

„Stołeczna” i „Rzeczpospolita” o debacie „Co się wydarzyło 11 listopada?”

Pochód Krakowskim Przedmieściem był fantastyczny. Było nas dwa, może trzy tysiące. Na czele pochodu ogromny transparent: „Faszyzm nie przejdzie”. Po co skręciliście w Oboźną? - pytał podczas niedzielnej dyskusji w NWS Seweryn Blumsztajn. - Nie przyszliśmy paradować z gwizdkami i pokazywać, jacy fajni jesteśmy. Przyszliśmy zablokować faszystów - odpowiadali przedstawiciele Porozumienia 11 listopada. To był sukces czy porażka - pyta „Gazeta Stołeczna”. Debatę relacjonuje też „Rzeczpospolita”.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.11.2010

Komorowski zwoła Szczyt Weimarski jeszcze w tym roku

Według nieoficjalnych informacji, prezydent Bronisław Komorowski jeszcze w tym roku zaprosi na Szczyt Weimarski przywódców Francji i Niemiec.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.08.2010

"Die Welt" pisze o polskiej "histerii" historycznej

O "nowym napadzie histerii historycznej" pisze w niemiecki dziennik "Die Welt". W ten sposób gazeta komentuje reakcję części polskich mediów i polityków na artykuł tygodnika "Der Spiegel" na temat pomocników w Holokauście.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.05.2009

Prezes PiS: W Niemczech była niemal pełna akceptacja działań Hitlera

Jarosław Kaczyński stwierdził, że powojenne wypędzenia były w stu procentach winą Niemców. W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" były premier podkreślił, że w sprawie Centrum Wypędzonych Polska nie może szukać żadnych kompromisów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.01.2008