Rafał Krzymiński

Polityczny bój o wyklętych żołnierzy

Historia znów podzieliła radnych. Dla Edwarda Markiewicza z SLD żołnierz wyklęty, major Adam Lazarowicz zasługiwał na śmierć, bo chciał siłą obalić system komunistyczny. Dla prawicy to bohater i patriota.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.03.2013

Kilka lubuskich gmin stoi na skraju bankructwa

Przekroczenie progu 60 proc. zadłużenia w stosunku do budżetu gminy oznacza w praktyce jej bankructwo. Na granicy bezpieczeństwa balansuje kilka lubuskich gmin. Jedne zaciskają pasa, inne rozkładają długi po rozmaitych szufladach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.11.2012

Deptak nam ginie

Ludzie mówią, że deptak umiera. Zamykają się lokale. - Bo nic się tu nie dzieje - mówi Karolina Kot. Burmistrz: - Poprosimy dom kultury, aby był bardziej widoczny na starówce.
Mieszkańcy: Nasz deptak umiera.
- No i znów zamknęli lokal w centrum miasta - zaczepił nas pan Karol, mieszkaniec deptaka. - Sprzedawali tu kebaby i hamburgery. Jak tak dalej pójdzie, cały deptak nam opustoszeje. Wszystko przez konkurencję dużych centrów handlowych. A jest ich w Świebodzinie coraz więcej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.09.2011

Zielona Góra. Rozpoczyna się remont dworca

Pojutrze przeniosą nam hol główny dworca kolejowego. Spokojnie, przyczyną nie jest kryzys, a remont, który potrwa do czerwca przyszłego roku. Do budynku poprowadzi nas inne wejście.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.09.2011

Kino Świteź na sprzedaż. Czy Lubuskie Lato Filmowe jest zagrożone?

Odra-Film chce sprzedać budynek kina Świteź. Co z nim będzie, gdy wpadnie w prywatne ręce? Co z Lubuskim Latem Filmowym? - zapytał nasz Czytelnik Krzysztof Dolatowski.
Co dalej z festiwalem?

Jak sprecyzował, wrocławska instytucja ogłosiła właśnie przetarg. - Ciekawe, jak się mają do tego nasze władze? Czy zawalczą o obiekt? Co będzie z kinem, gdy wpadnie w prywatne ręce? Co z festiwalem? - pyta pan Krzysztof.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.06.2011

Zielonogórski dworzec zostanie przebudowany

Nareszcie! Dworzec kolejowy zmieni oblicze. Przebudowany zostanie hol główny. Pojawi się więcej punktów usługowych i klimatyzacja. - Zaczynamy w lipcu - deklaruje Tomasz Nowak z PKP. Remont ma kosztować 2,5 mln zł. - Ach ten dworzec! To słabiutka wizytówka miasta - zaczepiła nas pani Jadwiga. - Co z tego, że odnowiono elewację? Przecież poczekalnia jest zupełnie niefunkcjonalna.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.06.2011

Pamiętaliśmy o smoleńskiej tragedii

Zielonogórzanie uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Na cmentarzu odsłonięto i poświecono obelisk w kształcie skrzydła

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.04.2011

Zielona Góra straciła sto dobrze płatnych miejsc pracy przez brak osób biegle mówiących po niemiecku

Stream Global Service, światowy lider w telefonicznej obsłudze klienta nie zainwestuje w mieście. Straciliśmy szanse na sto dobrze płatnych miejsc pracy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.11.2010

Wielki strach w Nordisie - firma zwalnia ludzi

- Pracę straci prawie połowa załogi Nordisu. Ludzie są zastraszeni, boją się sprzeciwić kierownictwu. Wyrzucane są osoby związane z firmą od 20 lat - poinformował nas Czytelnik.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.09.2010

Jaka jest polityka ekologiczna Zielonej Góry?

W mieście trwa sezon na przecinanie wstęg. Po basenie przyszła pora na drogę przez Park Piastowski. To nowe rozwiązanie komunikacyjne wzbudziło sporo kontrowersji. Wszystko za sprawą dosyć oczywistego konfliktu między ekologami i drogowcami. Racje obu stron wydają się być równorzędne.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.08.2010