sky

Duże korki na krajowej trójce w Skwierzynie. TIR-y czekają, bo "trzy ciągniki stoją na rondzie"

Dziś na dwóch ważnych lubuskich drogach protestowali producenci biomasy z całej zachodniej Polski. Spore korki tworzyły się m.in. na krajowej trójce w Skwierzynie. - Niech rząd w końcu otworzy oczy - mówili rolnicy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.04.2013

Wspólny apel samorządów z Niemiec i Polski: "Chcemy jechać z Berlina do Gorzowa już w grudniu!"

Aktywiści z Zachodniego Ośrodka Polityki Regionalnej napisali list otwarty w sprawie bezpośredniego pociągu z Berlina do Gorzowa i Piły. To wspólny apel aż stu sygnatariuszy do Ministerstwa Transportu, marszałków województw lubuskiego i wielkopolskiego, związku transportowego Brandenburgii oraz przewoźników - niemieckiego NEB i polskich Przewozów Regionalnych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.04.2013

Były asystent posła i radny Platformy do sądu za "martwe dusze"

Gotowy jest już akt oskarżenia w sprawie afery "martwych dusz" w gorzowskiej Platformie Obywatelskiej. W czasie śledztwa przewijały się nazwiska ośmiu działaczy PO. Ostatecznie - na wniosek prokuratorów ze Szczecina - na ławę oskarżonych ma trafić dwoje z nich - radny PO Marcin Gucia i członek partii Katarzyna B.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.04.2013

Wiceminister Surmacz do wiceministra Jabłońskiego: "Warszawka to byt przejściowy"

Kariera pochodzącego ze Szprotawy wojewody lubuskiego Marcina Jabłońskiego (PO) nabiera tempa. Był już marszałkiem i wojewodą, a teraz z wód lubuskich wypływa na te szersze. Od 2 kwietnia będzie wiceministrem spraw wewnętrznych. Ma nadzorować m.in. polską policję. Podobnie jak przed laty Marek Surmacz z PiS. Jakie rady ma dla Jabłońskiego gorzowski radny?

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.03.2013

Marcin Jabłoński nowym wiceministrem spraw wewnętrznych. Ma się zająć policją

Premier Donald Tusk powołał Marcina Jabłońskiego, dotychczasowego wojewodę lubuskiego, na stanowisko podsekretarza stanu w MSW. Nowy wiceminister rozpocznie pracę 2 kwietnia - podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.03.2013

Czas na wspólne zakupy prądu. Gorzowska grupa ogłosiła przetarg

Gorzów zebrał wokół siebie kilka powiatów z całego województwa lubuskiego, zgrupował swoje instytucje. I rozpisał przetarg na dostawę energii elektrycznej. Dzięki zawiązanej w ub. roku Gorzowskiej Grupie Zakupowej nasze miasto i jego wspólnicy za prąd zapłacą zdecydowanie mniej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.03.2013

Gorzowski tomograf uratowany. Komornik się wycofał

Po naszym artykule sprawą gorzowskiego tomografu zajęła się Krajowa Rada Komornicza w Warszawie. Jej interwencja była skuteczna. - Komornik wydał postanowienie o umorzeniu postępowania co do zajętego sprzętu medycznego opisanego w artykule - informuje prezes Rady Rafał Fronczek.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.01.2013

Nie żyje 48-latek, był chory na grypę

W gorzowskim szpitalu zmarł 48-letni gorzowianin, który chorował na grypę sezonową. - Każda odmiana grypy jest tak samo groźna, zabija nie tylko wirus świńskiej grypy A/H1N1 - ostrzega dyrektor Marek Twardowski. Lecznica wprowadziła zakaz odwiedzin na trzech oddziałach. Całego szpitala dla odwiedzających zamykać jednak nie zamierza.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.01.2013

Zarzuty za narkotyki. Dla... 66 osób!

Aż siedem osobnych aktów oskarżenia wysłała gorzowska prokuratura do sądów w Gorzowie, Szczecinie i Myśliborzu - to efekt śledztwa przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej rozprowadzającej marihuanę i amfetaminę na terenie Lubuskiego i Zachodniopomorskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.01.2013

Świebodzin walczy: przyśpieszmy połączenie S3 z A2!

Radni powiatu świebodzińskiego apelują o szybszą budowę połączenia S3 z A2 na ich terenie. Jest szansa, by węzeł uruchomić jeszcze w tym roku - przekonują.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.02.2012