PR

Plac zabaw na Wieprzycach zdeklasował rywali. Wyniki głosowania na budżet obywatelski

Mieszkańcy już wybrali. Przez dwa tygodnie głosowali na gorzowski budżet obywatelski. Wrzucili do urn 4,5 tys. ankiet.. W środę ich propozycje inwestycji zostaną przyjęte przez radę miasta.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.12.2012

Wojewoda rozdaje pieniądze. 18 mln do podziału

Wojewoda lubuski dostał z rezerwy celowej budżetu państwa 18 mln zł. Najwięcej dostanie pomoc społeczna - 7,2 mln zł, z czego 3,3 mln zł na zasiłki celowe.
- W całości dofinansujemy zasiłki stałe. Zaoszczędzone pieniądze jednostki będą mogły wykorzystać na inne cele w zakresie polityki społecznej - mówi Małgorzata Krasowska-Marczyk, dyrektor wydziału polityki społecznej w Urzędzie Wojewódzkim.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.10.2012

Wojewoda rozdaje pieniądze. 18 mln do podziału

Wojewoda lubuski dostał z rezerwy celowej budżetu państwa 18 mln zł. Najwięcej dostanie pomoc społeczna - 7,2 mln zł, z czego 3,3 mln zł na zasiłki celowe.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.10.2012

Owacje za elewacje. Remontują na medal?

Zaczęło się od 2006 roku. Wówczas całe Nowe Miasto zostaje wpisane do rejestru zabytków, dzięki temu rada miasta może dofinansowywać remonty m.in. elewacji kamienic. I właśnie ten program został uznany przez Prezydenta RP jako dobra praktyka.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.10.2012

Podwyżka w zasiłkach pomocy społecznej

Uwaga! Od 1 października wzrosną zasiłki przyznawane przez pomoc społeczną. Ponadto wojewoda lubuski Marcin Jabłoński wystąpił do ministra finansów z wnioskami o przyznanie dodatkowych 18 mln zł m.in. na pomoc społeczną, świadczenia rodzinne oraz wspieranie rodziny i pieczy zastępczej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.10.2012

Gorzów walczy z Gdańskiem o tramwaje z Kassel

Od kilku miesięcy władze Gorzowa negocjowały w Niemczech zakup 16 używanych tramwajów. W środę wysłano ofertę kupna wozów. Naszym konkurentem jest Gdańsk.
- W połowie września będziemy mieli odpowiedź z Kassel. Tramwaje trafią do tego, kto da więcej - mówi wiceprezydent Stefan Sejwa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.09.2012

Głodówka przed szpitalem w Gorzowie. Mariusz Wójcik znów protestuj

O godz. 9 rozścielił koce na chodniku i rozpoczął głodówkę przed głównym wejściem do szpitala. - Niech pani marszałek tu przyjedzie i przywróci doktora Piotra Gajewskiego na stanowisko - żąda Mariusz Wójcik.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.08.2012

Młode Cygańskie Szczęście urzekło Gorzów

Takiej frekwencji publiczności nie spodziewali się nawet sami organizatorzy. Plac Grodzkiego Domu Kultury był wypełniony po brzegi cygańską i polską publicznością. Wszyscy bawili się wyśmienicie podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Romsko-Polskich Dziecięcych Zespołów Taneczno-Wokalnych organizowanego przez Związek Romów Polskich oddział w Gorzowie. Podziwiać mogliśmy zespoły dziecięce z całej Polski oraz stypendystów - solistów konkursu dla najzdolniejszych cygańskich dzieci.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.08.2012

Solidarność w jednej z największych firm w Gorzowie

Według ustawy potrzeba 10 pracowników, którzy utworzą związek. Do tej pory pracownicy obawiali się konsekwencji. Jednak znalazło się kilkanaście osób, które utworzyłt Solidarność w TPV. W poniedziałek zostały wybrane władze tymczasowe związku, za 3 miesiące wybory na całą kadencję. Do tej pory do związku wstąpiło 30 członków.
TPV to jeden z największych światowych producentów monitorów i odbiorników telewizyjnych w technologii LCD, zatrudnia ok. 1200 ludzi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.01.2012

Solidarni z Dariuszem Libionką

Na samochodzie dr. Dariusza Libionki, znanego historyka Holocaustu, szefa działu naukowego Państwowego Muzeum na Majdanku i pracownika Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN, nieznani sprawcy wymalowali swastykę. Kilka miesięcy wcześniej obrzucili jego dom kamieniami, do których dołączone były petardy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.09.2011