Aleksandra Szyłło

Tysiące nielegalnych dzieci w Polsce.

Koło nas ulicami przechodzą tysiące dzieci bez papierów, które według prawa nie istnieją.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.08.2012

Imigranci w Polsce. Rodzice są legalnie, ale 3-latka ma opuścić terytorium RP.

Tri Viet i Hoang Anh bardzo się zdziwili, gdy w maju tego roku odbierali swoje roczne karty pobytu w urzędzie przy ul. Długiej w Warszawie: ich trzyletnia córka Khanh Chi takiej karty nie dostała. Otrzymała jedynie zezwolenie trzymiesięczne, na którym napisane jest, że "celem zezwolenia nie jest długotrwałe zalegalizowanie pobytu małoletniej w Polsce, lecz jedynie umożliwienie jej wyjazdu bez konsekwencji wynikających z dotychczasowego nielegalnego pobytu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej".

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.08.2012

Jest granica, to żyjemy

Wraca właśnie z mężem Wojtkiem i sześcioletnią córką Julką z Jastrzębiej Góry przez Gdańsk i Warszawę do Terespola. Zagadnęłam o handel na granicy, bo to jedyna rzecz, jaka kojarzy mi się z Terespolem. - No przecież z tego handlu mam na wczasy! - tłumaczy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.09.2011

Zbrodnie Polaków na Żydach powszechne, czy winą dewiantów?

- Książka Grossa czytana jest w sposób barbarzyński, wciąż ustawiana poza gatunkiem, do którego należy. To esej historyczny, a oceniana jest jako jedyna najpowszechniejsza forma pisania o historii, od której wymaga się arytmetycznego wyważenia racji jednej i drugiej strony - mówiła Joanna Tokarska-Bakir podczas debaty o "Złotych Żniwach" w warszawskim Teatrze na Woli. - Wyrwany zmarłemu złoty ząb już zawsze będzie krwawił - mówił Irena Grudzińska-Gross - ale chcę przytoczyć pewien cytat: "Nie ten gniazdo kala, co je kala, ale ten, co mówić o tym nie pozwala" - zakończyła.
Veröffenlichung/ data publikacji: 17.03.2011

Zbrodnie Polaków na Żydach powszechne, czy winą dewiantów?

Książka Grossa czytana jest w sposób barbarzyński, wciąż ustawiana poza gatunkiem, do którego należy. To esej historyczny, a oceniana jest jako jedyna najpowszechniejsza forma pisania o historii, od której wymaga się arytmetycznego wyważenia racji jednej i drugiej strony - mówiła Joanna Tokarska-Bakir podczas debaty o "Złotych Żniwach" w warszawskim Teatrze na Woli.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.03.2011

Imigranci: Chcemy godnie żyć w Polsce

Nielegalnie przebywające w Polsce Ukrainki apelowały wczoraj przed Sejmem o abolicję. Przyniosły apel o nią skierowany do prezydenta, premiera i parlamentarzystów

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.10.2010