Porozumienie 11 Listopada

11 listopada: trzy marsze, kilka pikiet. I wielka mobilizacja policji

W zeszłym roku świętowanie niepodległości zakończyło się zamieszkami, zatrzymaniem ponad 200 osób, zdemolowaniem pl. Konstytucji oraz spaleniem dwóch samochodów należących do telewizji. W tym roku na ulice Warszawy 11 listopada wyjdą trzy główne marsze i kilka mniejszych pikiet. Znów zostaną ściągnięte posiłki policji z innych miast.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.11.2012

„Uns trennt nicht Nationalität, uns eint der Kampf gegen den Faschismus!“

Das antifaschistische Bündnis „Porozumienie 11 listopada“ unterstützt das Bündnis „Kein Ort für Nazis in Frankfurt (Oder)“. In einer Erklärung heißt es „Uns trennt nicht Nationalität, uns eint der Kampf gegen den Faschismus!“. Gemeinsam wollen Antifaschist*innen von beiden Seiten der Oder rassistische Aufmärsche von Neonazis verhindern.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.11.2012

Nie ma dobrych i złych antyfaszystów

Naszym jawnym, deklarowanym wszem i wobec celem była blokada marszu nacjonalistów. Słowo "blokada" odmienialiśmy przez wszystkie przypadki - na naszej stronie internetowej, w udzielanych wywiadach, przy każdym publicznym otwarciu ust. Do wyczerpania wręcz powtarzaliśmy: "Chcemy ich zablokować". Namawialiśmy i zapraszaliśmy do przyłączenia się tych, którzy podpisują się pod podstawową i łączącą nas sprawą: sprzeciwem wobec nacjonalizmu i faszyzmu. Jednocześnie nie chcieliśmy ograniczyć się do protestów symbolicznych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.12.2010