sl

Za dwa lata będziemy mieli nowe lodołamacze

42 mln zł otrzyma szczeciński Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej na budowę dwóch nowych lodołamaczy. Do pierwszej akcji jednostki wyruszą zimą 2013 r.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.11.2011

Ks. Lampert pierwszym błogosławionym ze Szczecina

Sprzeciwił się nakazowi umieszczania swastyk we wnętrzach kościołów. Faszyści oskarżyli go o szpiegostwo, torturowali i stracili. 67 lat po śmierci związany ze Szczecinem austriacki ksiądz Karol Lampert będzie wyniesiony na ołtarze.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.11.2011

Chciała dojechać taksówką do Berlina. Ale...

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali Czeczenkę, która taksówką próbowała dojechać do Berlina. Godzinę wcześniej strażnicy poinformowali ją, że nie może przekroczyć granicy Polski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.10.2011

Tramwajem będą promować polsko-niemiecką współpracę

Powiat Uckermark (Brandenburgia) będzie reklamował się na szczecińskim tramwaju - by wzmocnić współpracę sąsiedzkich regionów oraz stworzyć wspólny obszar gospodarczy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.10.2011

Szczeciński cmentarz wśród cudów Polski

Cmentarz Centralny w Szczecinie znalazł się na liście "Siedmiu Nowych Cudów Polski". W wakacyjnym plebiscycie organizowanym przez magazyn "National Geographic Traveler" nasza nekropolia zajęła piąte miejsce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.10.2011

Nagroda Pomerania Nostra dla polenmARkT

Stowarzyszenie polenmARkT, które od 14 lat organizuje w Greifswaldzie Dni Kultury Polskiej, otrzymało polsko-niemiecką nagrodę Pomerania Nostra.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.09.2011

Izba Pamięci powstanie w stoczniowej stołówce

List intencyjny w tej sprawie podpisali we wtorek przedstawiciele Towarzystwa Finansowego Silesia i NSZZ "Solidarności" Stoczni Szczecińskiej Nowej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.09.2011

Spotkanie Kultur na szczecińskim Zamku

Romowie, Ukraińcy i Pomorzanie z Brazylii. To m.in. oni przyjechali do Szczecina na tegoroczny festiwal Spotkanie Kultur. W sobotę wystąpili na szczecińskim Zamku, by pokazać, że granice nie istnieją.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.08.2011

W sobotę rusza pierwszy rejs ze Szczecina do Berlina

Popłyną w nim trzy jachty, a celem wyprawy jest promocja "Szlaku wodnego Berlin - Szczecin - Bałtyk" jako drogi wodnej łączącej nasz region z całą Europą. Inicjatywę rejsu podjęło Stowarzyszenie Transgraniczny Klaster Turystyczny Berlin - Szczecin - Bałtyk z okazji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. W najbliższą sobotę załoga - złożona m.in. z podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury - Anny Wypych-Namiotko oraz przedstawicieli władz regionu i lokalnych gmin - wyruszy w ośmiodniowy rejs.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.08.2011

Otwarto promenadę między Świnoujściem a Ahlbeckiem

Od piątku mieszkańcy i turyści w gminach Świnoujście i Heringsdorf po niemieckiej stronie wyspy Uznam mogą spacerować i jeździć rowerem po wspólnej transgranicznej promenadzie.

Jest to jeden z największych projektów transgranicznych realizowanych wzdłuż zachodniej granicy państwa w ostatnim czasie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.08.2011