Wojciech Jachim

Co Polska wniosła do Europy? Tylko wódkę

Niemcy robią super samochody, Włosi słodycze i makarony, Francuzi mają świetne kosmetyki, Brytyjczycy mogą konkurować z każdym prawie w każdej dziedzinie. A my? Czym możemy zaimponować Europie?

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.10.2011

Wszyscy jesteśmy uchodźcami (albo możemy nimi być)

Niemcy odkrywają polską historię. Powstają prace o powszechnym złodziejstwie okupanta, o mordach na Żydach i Polakach. Niemieckie zespoły rockowe śpiewają o powstańcach warszawskich. To wszystko zawdzięczamy Erice Steinbach - mówi prof. Jan M. Piskorski, autor książki "Wygnańcy".

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.03.2011

Piskorski: Wszyscy jesteśmy potencjalnymi uchodźcami

O książce "Wygnańcy" prof. Jana M. Piskorskiego, którą wydał Państwowy Instytut Wydawniczy.
Veröffenlichung/ data publikacji: 31.12.2010

Krzystek Odpartyjnił Szczecin

Platforma to najsilniejsza polityczna marka w Polsce. Ma poparcie, bo ma zdroworozsądkowy program. Ale ludzie nie są zadowoleni ze stylu uprawiania polityki w Polsce, z arogancji, kłótliwości i zachłanności partyjnych działaczy. Dlatego zaczął się proces odchodzenia, tam gdzie to możliwe, od partyjnych szyldów, w stronę konkretnych nazwisk. Jeszcze w przypadku wyboru szczecińskich radnych to nie zadziałało, ponieważ wyborcy nie znali większości z kilkuset kandydatów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.12.2010

Najważniejsze pytania o Szczecin

Szczecin od lat ma wielkie możliwości i nic z tego wynika. Niektórzy mówią, że jest coraz gorzej. To nieprawda - Szczecin się zmienia na lepsze, niestety nie tak szybko, jak byśmy chcieli.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.10.2010

Debata o Szczecinie - na wezwanie arcybiskupa

Idea Floating Garden to sensowna propozycja przejścia Szczecina z czasów przemysłowych w poprzemysłowe. Jest jeden warunek; musimy to zrobić znacznie szybciej, niż zakłada prezydent Krzystek - pisze Wojciech Jachim z "Gazety Wyborczej".

Czy Szczecin chce być miastem stoczni, portu, w ogóle miastem morskim? Czy może widzi swoją przyszłość jako duże Mikołajki: jachty, łódki, rekreacja?

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.05.2009

Komentarz odnośnie do "Löcknitz"

Nie pozwólmy popsuć osiągnięć we współpracy z Polakami przez wybryk paru głupków - apeluje burmistrz Löcknitz Lothar Meistring. To brzmi bardzo rozsądnie, ale czy wyczerpuje problem?

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.01.2008
Inhalt abgleichen