Robert Piotrowski

Odeszła Christa Greuling

Ze smutkiem podajemy wiadomość o śmierci Christy Greuling (1930-2015), landsberczanki z Zawarcia, zasłużonej na naszych niemiecko-polskich ścieżkach ku sobie. W epoce najbardziej ożywionych relacji gorzowsko-landsberskich była szlachetnym "numerem dwa", jak sama z uśmiechem podkreślała. Postrzegała swą rolę w konkretnej pracy, wykonaniu telefonu, zgromadzeniu rozmówców przy jednym stole, zakasaniu rękawów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.07.2015

Korepetycje z miejskiej historii [OPINIA]

Ulica Wybickiego "za Niemca" wcale nie była pusta! Nie wystarczy wziąć jeden przedwojenny plan miasta i twierdzić: tam nic nie było. Lekcja historii jest o wiele trudniejsza. Daję ją miejskim planistom i posesjonatom. Gratis!

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.01.2013

Misja 21: W Gorzowie zabytki i nowe kurioza

Do Gorzowa przyjedzie Christian Jensen. Jest jednym z 21 "misjonarzy", studentów dziennikarstwa z City University London, których zaprosiliśmy do największych polskich miast. Sprawdzą, jak Polska i Polacy są przygotowani do piłkarskiego Euro 2012. Chcemy zastanowić się, co moglibyśmy mu w Gorzowie pokazać. Jakie miejsca wolelibyśmy wstydliwie przed nim ukryć. Dziś o blaskach i cieniach Gorzowa rozmawiamy z Robertem Piotrowskim, historykiem i regionalistą.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.06.2011